ISDR - Symulator prowadzenia ruchu kolejowego
Forum Główne => ISDR - Stacje i posterunki => Tomaszów Mazowiecki => Wątek zaczęty przez: AmoneXar w 11 Maj 2026, 20:43:24
-
Cześć wszystkim, mam drobny problem.
Od jakiegoś czasu mam problem z rozjazdami 111/112, mianowicie wykazują mi rozprucie. Wielokrotnie zgłaszałem przez opcję "Usterki" sprawdzenie rozjazdu ale dostaję tylko komunikat że zwrotnica została sprawdzona i jest zdatna do użytku. Pomimo to nie znika mi sygnalizacja rozprucia. Przed zapisem próbowałem jeszcze fizycznie popruć je luzakiem ale zmienił się tylko stan w "Usterkach" na rozpruta. Po zgłoszeniu i sprawdzeniu sygnalizacja na pulpicie nie wygasza się - dzwonek po obsłużeniu "R" nadal dzwoni a rozjazdy migają na czerwono w pozycji zwrotnej. Sprawdzałem izolacje torowe, rozjazdy, nawet wymusiłem wszystkie możliwe usterki na tych rozjazdach - nic to nie dało, izolacje są sprawne. Dla ścisłości - nie pamiętam abym przejeżdżał taborem po tych rozjazdach żeby je popruć, wydaje mi się że usterka pojawiła się samoistnie.
Dorzucam plik zapisu - może ktoś znajdzie rozwiązanie lub powie mi co mogę zrobić aby to "naprawić". Z góry dzięki za pomoc.
-
Mam pytanie, co jest trudnego w zerwaniu plomby i wyciągnięcia przycisku "Kr 111/112"?
Ja to zrobiłem i wszystko jest dobrze.