Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - grzegorz23

Strony: [1]
1
Witam.

Chciałbym się zwrócić z prośbą, o wyjaśnienie mi zasad prowadzenia ruchu jednotorowego dwukierunkowego (w czasie zamknięcia jednego z torów), na szlaku dwutorowym wyposażonym w dwukierunkową samoczynną blokadę liniową.

1. Mianowicie, czy nadanie telefonogramu o zamknięciu jednego z torów szlaku dwutorowego do sąsiedniego posterunku zapowiadawczego jest równoznaczne z wprowadzeniem ruchu jednotorowego dwukierunkowego?


2. Czy należy wprowadzać telefoniczne zapowiadanie pociągów dla jazd pociągów po torze czynnym w obu kierunkach (nawet jeśli urządzenia SBL są sprawne), i jakie obowiązują postanowienia odnośnie zapowiadania pociągów, które rubryki należy wypełniać w R146.

Bardzo proszę o udzielenie mi odpowiedzi na te pytania, ponieważ słuchając różnych opinii ,,specjalistów'' trudno mi wywnioskować jak to w końcu powinno wyglądać. Zapoznałem się z IR 1 odnośnie w/w kwestii, ale chciałbym żeby ktoś potwierdził moje przepuszczenia.

Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

2
Inne / Książka ostrzeżeń doraźnych R189
« dnia: 10 Stycznia 2015, 16:31:40 »
Do ćwiczeń przed egzaminem z kwalifikacji poszukuję arkusza książki ostrzeżeń doraźnych R189.
Jeśli ktoś by miał to bardzo proszę o dodanie. :)

3
Inne / Zadania matematyczne na psychotestach.
« dnia: 29 Listopada 2014, 20:37:09 »
W moim rejonie krążą plotki, że niedługo zostaną wprowadzone zadania matematyczne na psychotestach na ISDR-a.
Czy ktoś z was mógłby to jakoś wyjaśnić? Czy rzeczywiście coś takiego ma mieć miejsce?

Pozdrawiam.

4
Inne / Szkolenie bhp na kolei.
« dnia: 27 Marca 2014, 16:59:40 »
Witam, nazywam się Grzegorz Kwiatkowski, uczę się na profilu Technik Transportu Kolejowego, w Kwietniu rozpoczynam praktyki zawodowe na posterunkach nastawczych na linii E20 Odcinek Terespol - Mińsk Mazowiecki.

Przed praktykami będę miał 8-godzinne szkolenie Bhp pod kątem kolei, czy ktoś mógłby opowiedzieć na czym to by polegało? Np. prawidłowe przechodzenie przez torowisko itp.?

Pozdrawiam.

Strony: [1]