Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - jageer

Strony: [1] 2 3 4 ... 87
1
Symulator ISDR / Odp: Tworzenie projektu pulpitu.
« dnia: 23 Maj 2020, 18:37:53 »
Symulatora pulpitu kostkowego to "chyba nie ma", jest urządzeń typu "E". I do pobrania na tym forum. Co do fikcyjnych stacji, to można sobie zrobić, bez możliwości symulacji, ew przerysować istniejąca ;)

2
Urządzenia srk / Odp: Zbicie semafora przy rozruchu
« dnia: 22 Maj 2020, 18:09:32 »
Raczej "może przeskoczyć złącze izolowane", chociaż też zależy od dławika, ogólnie utrzymania odcinka i podtorza. Zanieczyszczona podsypka, a do tego mokra, obniża oporność i wykazuje się często "pozorna zajętość".

3
Urządzenia srk / Odp: Zbicie semafora przy rozruchu
« dnia: 21 Maj 2020, 06:14:06 »
W skrócie: robi się "syf" w odcinku izolowanym i wyskakuje "zajętość", przez co przekaźnik sygnałowy odpada, a w związku z tym obwód świateł wraca do stanu zasadniczego ;)

4
Urządzenia srk / Odp: zwrotnica
« dnia: 14 Maj 2020, 09:43:30 »
Pewnie chodzi o rozjazdy dostarczane w blokach jak to się teraz robi .... Czyli generalnie cały rozjazd od styku przediglicowego do styku za rozjazdem

5
Urządzenia srk / Odp: Pędnia drutowa.
« dnia: 04 Maj 2020, 21:07:41 »
A nie suwaki? To jak szły pędnie, w poziomie, potem w pionie i na zewnątrz? Tak szczerze, to nawet urządzenia komputerowe były by fajne w takiej nastawni :) (dobra widczność, mimo, że na komputerach widać "Wszystko")

6
Inne / Odp: Dziennik ruchu - kupię
« dnia: 30 Kwiecień 2020, 17:59:49 »
To oczywiście nie jest to samo, co mieć oryginalny/e regulaminy techniczne stacji. Sam posiadam kilka i nie wiem czy zrobiłbym, mając dane, taki sam/takie same.
To jest bardzo specyficzny dokument.....

Zajmuje się tym na codzień, więc gromadzenie zrobionych regulaminów nie sprawia mi przyjemności ;) a dwa nie mam na to miejsca.

7
Inne / Odp: Dziennik ruchu - kupię
« dnia: 27 Kwiecień 2020, 10:49:00 »
Ściągnij sobie instrukcję o robieniu regulaminów i zrób dla testowa .....

8
Urządzenia srk / Odp: Nastawnia bramowa
« dnia: 04 Luty 2020, 20:15:17 »

PSMK Skierniewice ma na pewno nastawnice jednorzędową. Inną się nie chwalili.

Pojechał też tam Bytom Bobrek....

9
Urządzenia srk / Odp: Nastawnia bramowa
« dnia: 02 Luty 2020, 08:10:52 »
No i tak to wygląda. Bo zasadniczo zostały przekaźniki uniemożliwiające ruch gałki - czyli wykluczenie na drodze elektrycznej, a izolacje itp można mieć 2 budynki obok nawet i wrócić potem do nastawnicy.

Co do nudności urządzeń fakt - suwaki są fajne w obsłudze, ale przy przebudowie już tak różowo nie jest. Znam z doświadczenia przypadek, gdzie montowaliśmy element na jednej nastawni w nastawnicy, a mieliśmy do dyspozycji z sąsiedniej po demontażu - niby te same urządzenia, ale coś było krzywo zrobione i już nie pasowało.

W "E" jest łatwiej dopóki nie rusza się pulpitu.

10
Urządzenia srk / Odp: Nastawnia bramowa
« dnia: 01 Luty 2020, 18:43:22 »
Jrb jrg irv to koniec lat 50 tych nawet (choćby Częstochowa Towarowa rok 1957 - urządzenia typu E). Po drugie kiedyś nie było sygnalizacji migowej również.

A dwa - wszystko w suwakach było na prąd stały więc nawet uklady nastawcze były wsadzone w nastawnice.

Co do pojęcia "gałki" to tak to co pozwala pokazałeś na zdjeciu. I one się mieszczą w jednym poziomie .... dlatego np szafa blokady komputerowej dla szlaku Bytom - Bytom karb jest na dole nastawni Bt5 "luzem" i zestyki kart poleceń wychodzą przewodami przez stojaki do oryginalnej nastawnicy ....

11
Urządzenia srk / Odp: Nastawnia bramowa
« dnia: 01 Luty 2020, 17:05:09 »
Przekaźniki wszystkie, jak doposazalem gla były w nastawnicy, natomiast elementy liczników osi i inne na dole w dobudowanej części do nastawni. Ta część "blaszana" pod podłogą dyżurnego jest na tyle niska, że się chodzi na kolanach, więc nic tam z zależności nie ma. Suwaków jest wiele odmian, a glc, bt, mają kuchenkę gazową ( gałki suwaków z przodu nastawnicy), co do jedno, dwu i cztero rzędowych takiej wiedzy dokładnie nie mam, gdyż fizycznie byłem tylko na Bytom Karb przed przebudową ..... A tam było pionowo więc nastawnica była nad "przekaznikownia"

12
Urządzenia srk / Odp: Nastawnia bramowa
« dnia: 01 Luty 2020, 15:12:43 »
Nastawnica sama w sobie jest dluga, a taka konstrukcja pozwala obserwować tory - szczególnie rozjazdy przy ich obracaniu, gdyż domyślnie izolacji nie ma. Jeżeli chodzi o przekaźniki to mieszczą się wszystkie w nastawnicy (na bt na półpiętrze są kable, tak jak na gla, glc).  Natomiast inne bajery wynikające z modernizacji, znajdują się na dole (tam gdzie kiedyś wchodziło napięcie - bo wszystko tam jest / było na prąd stały). Co do samego typu to tylko "poziome". Suwaki typu Pintsh (pionowe) wymagały nastawni 2 kondygnacyjnej bo zależności były piętro niżej. Realizowane pionowo a nie poziomo (np nieistniejącą już Bytom Karb)

13
Inne / Odp: Nastawniczy
« dnia: 21 Grudzień 2019, 09:09:11 »
Niestety ale nie pykło na psychologicznych.

No cóż, a w Niemczech maszyniści mogą nosić okulary i aparaty słuchowe .... Więc nie dziwmy się, że brakuje ciągle ludzi i to coraz wiecej....

14
Ja np. jak pracowałem, gdzie nie było blokady, więc obowiązywało TZP, a zamykałem jeden tor na chwilę to wprowadzałem dopiero jak wiedziałem, że coś pojedzie "po lewym" .... - czyli sąsiad mnie informował. Czasem się udało, że jechało tylko prawym...
Więc otwierało się tor i po sprawie 😁

A oczywiście blokada 2 kierunkowa tego nie wymaga....


15
Inne / Odp: Nastawniczy
« dnia: 13 Grudzień 2019, 15:49:10 »
Plusy (jeżeli to plusy): na zmiany po 12 więc przy dobrym grafiku masz parę dni wolnego bez urlopu ;). Wiadomo, że też praca w święta, zależy jak komu to pasuje....

Minusy? Zarobki - chociaż przy małym posterunku w stosunku do tego ile się w 12 godzin przepracuje może i wychodzi całkiem ok 😁
No i praca w państwowej firmie - jakos to może przekonać ...
Ps. Jakby co nigdy nie robilem na PKP, ale na bocznicy ...

Strony: [1] 2 3 4 ... 87