Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - IZKR

Strony: 1 ... 4 5 6 [7]
91
Inne / Odp: Szkolenie bhp na kolei.
« dnia: 26 Kwiecień 2014, 18:08:48 »
Szkolenie BHP w ramach przygotowania zawodowego jest uregulowane instrukcją Ia-5 par.6 ust.11. No bo tak na zdrowy rozsądek: przychodzi ktoś z zewnątrz i... podczas stażu stanowiskowego ulega wypadkowi. Pozamiatane.
Oczywiście jest to szkolenie podstawowe.

92
Inne / Odp: Nastawniczy
« dnia: 26 Kwiecień 2014, 17:59:42 »
Instrukcja Ia-5 nic na ten temat nie mówi. Ale zasady nie ma. Jest nabór na nastawniczego to znaczy, że warto się zainteresować bez względu na wykształcenie. Na pewno preferowani są (mają większe szanse) pracownicy z odpowiednią szkołą techniczną.

93
Inne / Odp: Plan schematyczny.
« dnia: 26 Kwiecień 2014, 17:49:27 »
Kiedyś rysowałem takie schematy. No może nie takie rozbudowane, ale...
Sądząc po urządzeniach srk zastosowanych na tej stacji (kształtowe) plan schematyczny został sporządzony bardzo dawno. A zakładając oryginalność zdjęcia tj. szarobłękitna poświata to plan został powielony na światłokopii czyli też dawno. Sporządzanie planów schematycznych regulowała kiedyś instrukcja D27 (wcześniej ten numer dotyczył czegoś innego). Obecnie instrukcja Ir-3 o sporządzaniu RTS odwołuje się w par 51 do takiej instrukcji nie podając jednak żadnego numeru.
Hamulce torowe to raczej nie są. Na planach schematycznych znaczone były inaczej (linia ciągła po obu stronach toru - tu jest przerywana), wyrzutnia płozów też nie. W instrukcji D-27 takiego oznaczenia nie ma.
Widać, że tor 8 nie jest wyposażony w żadne urządzenia do realizacji przebiegów pociągowych. Może tym tropem? R51 uzależniony jest w przebiegach, Tm208w nie osłania rozjazdu 51...

Strony: 1 ... 4 5 6 [7]