Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Paweł

Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 50
16
Symulator ISDR / Odp: ISDR na scs
« dnia: 13 Marzec 2020, 20:51:33 »
Jeżeli chodzi o SCS, jest to sam pulpit nastawczy do symulatora pojazdów trakcyjnych (nie będący odwzorowaniem konkretnego rzeczywistego systemu) - nie ma wbudowanego symulatora ruchu, łączności, rozkładu jazdy itp. Można uruchomić offline w trybie TEST, ale działa wówczas tylko ręczne symulowanie zajmowania odcinków.

17
Symulator ISDR / Odp: ISDR na scs
« dnia: 12 Marzec 2020, 12:28:29 »
SCS bazuje na niektórych komponentach ISDR, ale właściwie to dwie różne aplikacje.

W wersji komercyjnej - tak,

Symulatory dla szkół wykorzystujące ISDR mają pulpity komputerowe zaimplementowane niezależnie od SCS.

18
Zgadza się, są to (czy raczej były) urządzenia typu CBP-83, opracowane jako modyfikacja urządzeń PB, gdy było już wiadomo że JZH-111 nie będą dalej wdrażane. Urządzenia CBP-83 zostały zastosowane na kilkunastu średnich i większych stacjach. Największe różnice wprowadzono w grupie wybierającej (przebiegowe nastawianie) oraz w kontroli i zwalnianiu przebiegu. Obsługa pulpitu jest bardzo podobna do PB, jedną z różnic są grupowe przyciski Sz.

19
ISDR Lisków / Odp: Rozkaz pisemny "O"
« dnia: 17 Luty 2020, 19:46:07 »
Lisków ma błędnie zdefiniowany kilometraż. Poprawki w starej wersji nie będą już wprowadzane.

20
Urządzenia srk / Odp: Nastawnia bramowa
« dnia: 02 Luty 2020, 16:58:58 »
Dzięki za linka, kawałek historii. O ile dobrze kojarzę, ta nastawnica przy modernizacji miała trochę szczęścia i trafiła do PSMK w Skierniewicach.

Było ich więcej niż dwie, wciąż działają na kilku stacjach - wspomniane Gniezno (GnB) i Toruń Wschodni, ponadto Kutno, Zbąszynek, Lubań Śląski, Chojnice, Zajączkowo Tczewskie, a może gdzieś jeszcze.

21
Symulator ISDR / Odp: Kiedy wersja na linuxa
« dnia: 02 Luty 2020, 14:14:53 »
W tym momencie trwają ostatnie testy i poprawki nowej, przebudowanej wersji symulatora. Cały projekt jest teraz przeniesiony do Lazarus IDE, więc może uda się w miarę bezproblemowo zrobić kompilację na Linuxa, jednak nie jest to obecnie priorytetem.

22
Urządzenia srk / Odp: Nastawnia bramowa
« dnia: 01 Luty 2020, 18:57:09 »
Czyli jak rozumiem na stacjach Gniezno(?) i Toruń Wschodni(elektromechaniczne z sygnalizacją kształtową) nastawnie będą najbardziej zbliżone do oryginału?

Pewnie tak, choć Gniezno ma niektóre semafory wymienione na świetlne. Poza tym blokady liniowe, przekaźniki torowe - których też kiedyś mogło nie być - itd. Nie znam jednak dokładnie urządzeń na tych dwóch stacjach.

23
Urządzenia srk / Odp: Nastawnia bramowa
« dnia: 01 Luty 2020, 17:49:23 »
Wszystkie zasadnicze części nastawnicy jednorzędowej S&H (VES) znajdują się w jej obudowie, oddzielna przekaźnikownia mieści dodatkowe przekaźniki związane z sygnalizacją (początkowo nie stosowano świetlnej, a kształtową), nowszymi blokadami liniowymi itp., ale zwykle jest dość mała. Natomiast w nastawnicach czterorzędowych VES, czy też dwurzędowych Pintsch skrzynia zależności zajmuje dolną kondygnację i tam również umieszczane były oryginalne przekaźniki.

24
Rozkłady jazdy / Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« dnia: 30 Grudzień 2019, 23:39:13 »
Stan początkowy nie jest idealnym rozwiązaniem, ale z uwagi na specyfikę inicjowania przyjazdu pociągów z wyprzedzeniem powinien być uwzględniony w plikach RJ - inaczej będzie brak odstawionych składów i chwilowa dziura w ruchu.

Dla pociągów zdawczych/zbiorowych można założyć jakieś domyślne tory na które będą odstawiane i tak przygotować stan początkowy. Nie jest szczególnie istotne że inny dyżurny odstawi je inaczej. Można je w sumie nawet pominąć, zdawcze nie zawsze coś ciągną.

Dla przygotowania stanu początkowego generalnie należy wyłączyć wszystkie opóźnienia i usterki - jeżeli użytkownik chce mieć symulację bez opóźnień, to stan początkowy nie powinien takich narzucać. Jest przewidziany tryb przygotowywania stanu początkowego, w którym te ustawienia automatycznie są zmieniane (dodatkowo program pilnuje godziny zapisania stanu).

25
Rozkłady jazdy / Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« dnia: 30 Grudzień 2019, 19:03:15 »
Zgadza się, przyjazd pociągów jest inicjowany z pewnym wyprzedzeniem (zależnym od pociągu) i przy starcie symulacji bez przygotowanego pliku stanu początkowego niektóre mogą zostać pominięte. Będzie też brakować składów które początkowo powinny stać na stacji.

26
ISDR Lisków / Odp: Pląbowanie przycisków
« dnia: 03 Listopad 2019, 21:47:11 »
Zaplombowanie przycisków nastąpi przy okazji usunięcia dowolnej usterki przez "automatyka", użytkownik nie ma możliwości zrobienia tego samemu.

27
Rozkłady jazdy / Odp: Defekt pociągu
« dnia: 09 Październik 2019, 15:29:31 »
W ruchu do sąsiednich posterunków brak jest uzależnienia wysyłanych pojazdów trakcyjnych od tego, co wcześniej do nich przyjechało, więc rzeczywiście jak pojedzie tam inny pojazd, to nie przyjedzie z powrotem. Nie da się tego obejść, pozostaje przyjąć że "wróci kiedy indziej". Dla działania symulatora nie ma to znaczenia.

28
Symulator ISDR / Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« dnia: 07 Październik 2019, 14:46:21 »
Nie wykluczam urządzeń komputerowych w wersji ogólnodostępnej.

29
Symulator ISDR / Odp: Próba hamulca
« dnia: 12 Wrzesień 2019, 02:13:12 »
Witam,

1. Długość składu ustalona jest w pliku rozkładu jazdy.

2. Symulator ma za mało informacji aby stwierdzić, czy wymagana jest i jaka wymagana jest próba hamulca, ani kiedy ją wykonać (bo nie wiadomo czy manewry zostały już zakończone, czy jeszcze nie). Obecnie jest jedynie wprowadzone symboliczne, kilkudziesięciosekundowe opóźnienie (zależne od długości składu) odjazdu jako pociąg po manewrach z łączeniem/rozłączaniem taboru. To opóźnienie odliczane jest "w wolnej chwili" gdy skład zatrzyma się przy manewrach, lub bezpośrednio przed odjazdem gdy został nastawiony przebieg, a skład nie zdążył zrobić tego wcześniej. Założyłem, że dłuższe opóźnienia, ze względu na brak możliwości komunikacji z maszynistą odnośnie próby hamulca, byłyby zbyt uciążliwe podczas symulacji. Choć nie wykluczam w przyszłości zmian w tym zakresie.

Pozdrawiam, Paweł

30
ISDR Testowo / Odp: Problem z sbl
« dnia: 19 Sierpień 2019, 14:37:20 »
Do pola "tor" trzeba wpisać sam numer "1", bez innych określeń.

Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 50