Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Paweł

Strony: 1 ... 45 46 47 [48]
706
Symulator ISDR / Odp: Dokumenty do symka
« dnia: 06 Grudnia 2010, 18:43:08 »
jak Paweł się na to zapatruje, ale jeżeli da radę, to może powstanie podg Gaj
Na razie na tapecie jest inny posterunek ;)

Taa, każdy by chciał "swój" posterunek do symka, ale obawiam się że jeszcze sporo roboty zostało z "TW" ;)

707
Symulator ISDR / Odp: Udźwiękowienie symulatora
« dnia: 06 Grudnia 2010, 18:39:39 »
W tym momencie w "TW" udźwiękowione zostało w zasadzie wszystko co miało być, może poza RASP-em, który dostał dźwięki "zastępcze" (niestety brak nagrań oryginalnych). W przyszłości przy tworzeniu realnych stacji przydało by się mieć nagrane co trzeba (np. blokada Eap wyposażona może być w buczek zamiast dzwonka), o ile nie będzie się miało do dyspozycji podobnych nagrań - może być to nieco problematyczne, bo trzeba mieć możliwość wejścia na daną nastawnię i mieć czym nagrywać (nagrania z jakością klasy "telefon komórkowy" raczej odpadają, chyba że poglądowo, a nie do wykorzystania w programie), a do tego niektórych dźwięków nie da się włączyć na życzenie (np. sygnalizacja usterki).

Jeżeli chodzi o udźwiękowienie innych rzeczy - pierwsze co mi się nasuwa na myśl to odgłosy przejeżdżającego taboru - to była by fajna rzecz, ale aktualnie format składów jest na to zbyt prymitywny (nie zawiera informacji o rozstawach osi czy też dokładniejszych informacji o pojazdach trakcyjnych).

Nagrania rozmów na radiotelefonie - to raczej odpada ze względu na konieczność nagrania dużej liczby wypowiedzi z których by to było składane, najlepiej jeszcze przez kilka różnych osób - efekt będzie taki, że nagrania będą stanowić 90% objętości programu. Eksperymentowałem tu z syntezatorami mowy, ale wyniki nie były powalające, ponadto wymaga to zainstalowania porządnego polskiego syntezatora (nie ma to jak Microsoft Bob powtarzający rozkaz w języku "ponglisz").

708
Symulator ISDR / Odp: Dokumenty do symka
« dnia: 06 Grudnia 2010, 18:27:12 »
Jeżeli ktoś posiada jakieś wzory przydatnych dokumentów w .doc albo czymś podobnym, to mogę je dodać do paczki.

709
Symulator ISDR / Odp: Dokumenty do symka
« dnia: 06 Grudnia 2010, 18:13:28 »
Nie planuję dodatkowej zakładki z dziennikiem ruchu. Kolejne zakładki to konieczność dodatkowego klikania żeby coś wpisać/zobaczyć, a jak ktoś koniecznie chce wypełniać na komputerze to można otworzyć formularz w edytorze tekstu.

710
Ir-1 §37
1. (...) Pociąg przyjmowany na tor boczny należy zatrzymać przed semaforem wjazdowym (drogowskazowym) i wprowadzić go do stacji z prędkością do 20 km/h, z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności określonych w rozkazie pisemnym "O".

711
ISDR Testowo / Odp: problem z SSP
« dnia: 05 Grudnia 2010, 21:34:55 »
Ctrl, prawym klawiszem myszy na "ZEROWANIE", "Dalej", Enter.

712
ISDR Testowo / Odp: problem z SSP
« dnia: 05 Grudnia 2010, 18:10:26 »
Witam!

W symulatorze awaria czujników występuje, gdy błędne zliczenie osi spowoduje ujemne wskazanie licznika. Błędne zliczenie jest zdarzeniem losowym, nie wynika z trwałej usterki. Po prostu potwierdź alarm i wyzeruj liczniki z UZK.

713
Symulator ISDR / Odp: sbL
« dnia: 23 Listopada 2010, 20:03:05 »
Działanie USRK w symku opiera się m.in. na podstawie typowych schematów obwodów E1. Zgodnie z nimi wyciągnięcie przycisku sygnałowego spowoduje zadziałanie przekaźnika Kzw, który nie pozwoli na ponowne wyświetlenie sygnału do czasu zwolnienia przebiegu. Inaczej będzie gdy semafor wygasi się "sam" - wtedy przekaźnik Kzw nie wzbudzi się. To w teorii - a w praktyce bywa różnie, więc może się zdarzyć że urządzenia na jakiejś stacji będą zachowywać się nieco inaczej niż w symulatorze.

714
Symulator ISDR / Odp: przełaczniki kr i pj
« dnia: 21 Listopada 2010, 22:46:52 »
Kasowanie rozprucia i przestawianie przy uszkodzonym IZ - patrz help.

715
Symulator ISDR / Odp: Wątek testowy
« dnia: 09 Października 2010, 13:45:07 »
Skład głupieje bo ma podany wjazd do TZ. Zadzwoń do TZ z telefonogramem "zatrzymany".

Strony: 1 ... 45 46 47 [48]