Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Urządzenia srk / Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szybki Wiewiór dnia 22 Czerwiec 2019, 20:12:47 »
Zapytałem, żeby się upewnić, bo wcześniej sobie zrobiłem i wyszło dobrze  ;).
2
Urządzenia srk / Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł Piotr dnia 21 Czerwiec 2019, 22:25:16 »
W jaki sposób oznaczyć na pulpicie powtarzacz tarczy manewrowej bez możliwości wskazania Ms2? Po prostu wstawiamy niebieską lampkę i nie dodajemy przycisku?
Powtarzacz tarczy manewrowej na pulpicie kostkowym (ale nie tylko), wskazującej tylko sygnał Ms1 składa się z jednej kontrolki światła niebieskiego i oczywiście nie ma przy powtarzaczu przycisku (podobnie jak nie ma przycisku przy powtarzaczu tarczy ostrzegawczej, czy powtarzaczu sygnalizatora powtarzającego). Tarcza taka posiada swój opis jako TmX, gdzie X oznacza liczbę kolejnego numeru tarczy manewrowej, wynikającą z kolejności numeracji tarcz manewrowych na stacji.
3
Urządzenia srk / Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szybki Wiewiór dnia 21 Czerwiec 2019, 21:11:34 »
W jaki sposób oznaczyć na pulpicie powtarzacz tarczy manewrowej bez możliwości wskazania Ms2? Po prostu wstawiamy niebieską lampkę i nie dodajemy przycisku?
4
Ruch kolejowy / Odp: Problem z R146
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł Piotr dnia 16 Czerwiec 2019, 18:45:29 »
Paragraf 37, ust. 7, pkt. 5) instrukcji Ir-1
https://www.plk-sa.pl/files/public/user_upload/pdf/Akty_prawne_i_przepisy/Instrukcje/Wydruk/Ir-1_wazna_od_1_lipca_2019.pdf
w rubryce 5 – notuje się czas podany w telefonogramie zawierającym oznajmienie odjazdu pociągu, wjazdu (wstawienia) na tor szlakowy PSD, a w rubryce 6 – czas podany w telefonogramie zawierającym potwierdzenie przyjazdu pociągu, czas zakończenia manewrów lub czas zjazdu PSD ze szlaku na drogę kołową, względnie jeden z przyległych do szlaku posterunków zapowiadawczych, gdy pojazd ten wjechał (został wstawiony) na tym szlaku; jeżeli czasy te różnią się co najmniej o dwie minuty od czasu nadania względnie odebrania telefonogramu, to czasy te należy zanotować w formie ułamka, podając w liczniku czas wskazany w telefonogramie, a w mianowniku rzeczywisty czas nadania względnie odebrania telefonogramu, jeżeli podstawą prowadzenia ruchu jest:
a) obsługa urządzeń jednoodstępowej (półsamoczynnej) blokady liniowej – wówczas w rubrykach 5 i 6 notuje się czas blokowania odpowiednich bloków liniowych; jeżeli czas blokowania bloku liniowego różni się co najmniej o jedną minutę od rzeczywistego czasu przyjazdu względnie odjazdu pociągu, wówczas czasy te należy zanotować w formie ułamka, podając w liczniku czas rzeczywisty, a w mianowniku czas blokowania,
b) jednoodstępowa (półsamoczynna) dwukierunkowa blokada liniowa z blokiem pozwolenia i kontrolą niezajętości torów szlakowych, jednoodstępowa (półsamoczynna) blokada liniowa bez obsługi bloków liniowych lub wieloodstępowa (samoczynna) blokada liniowa – wówczas w rubryce 5 notuje się czas odjazdu pociągu wyprawionego z własnego posterunku zapowiadawczego, a w rubryce 6, czas przyjazdu pociągu przyjętego na własny posterunek zapowiadawczy.
5
Ruch kolejowy / Problem z R146
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lukas12348 dnia 16 Czerwiec 2019, 18:20:59 »
Witam jak się wypełnia 5 i 6 rubrykę dziennika ruchu i jak wpływa na to rodziaj blokady liniowej? czemu raz się zapisuje tylko przyjazd albo odjazd a innym razem i to i to
6
Urządzenia srk / Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł Piotr dnia 16 Czerwiec 2019, 09:43:21 »
Pierwszy za stacją (we właściwym kierunku jazdy) odcinek izolowany (od ostatniego rozjazdu do semafora wjazdowego z toru niewłaściwego) otrzymuje nazwę od nazwy tegoż semafora, kolejny następny odcinek izolowany (pomiędzy semaforem wjazdowym z toru niewłaściwego a pierwszym semaforem sbl we właściwym kierunku jazdy) otrzymuje nazwę od hektometra, w którym ten odcinek się rozpoczyna. Kolejne odcinki izolowane otrzymują nazwę od semafora sbl, ochraniającego ten odcinek (zachowując zasadę oznaczania zgodnie z właściwym kierunkiem jazdy).
7
Urządzenia srk / Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DamDam dnia 15 Czerwiec 2019, 19:05:52 »
Mały offtop, ale nie wiem według jakiej zasady ustala się nazwę odcinka izolowanego dla pierwszego za stacją odstępu SBL? ZTCW pozostałe odcinki przyjmują numer od osłanianego semafora (na Testowie semafor 184 -> It184).
8
Symulator ISDR / Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yard dnia 15 Czerwiec 2019, 16:23:53 »
właśnie taki nowoczesny symulator elektroniczny jest extra ( z przełączaniem na inne stacje ),

bo td2 może działać tylko z cała obszerną grafiką (bez możliwości skromniejszej konfiguracji ) i bez trybu offline.

 
9
Urządzenia srk / Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł Piotr dnia 15 Czerwiec 2019, 12:25:56 »
Właśnie o to chodziło.  :)
10
Urządzenia srk / Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szybki Wiewiór dnia 14 Czerwiec 2019, 20:57:40 »
Dzięki za wskazane błędy i wskazówki, i teraz już raczej będzie dobrze :)
Strony: [1] 2 3 4 ... 10