Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Ruch kolejowy / Odp: Wprowadzanie TZP i odwołnie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dulson dnia Wczoraj o 08:44:14 »
A jaka jest ta usterka na stacji C? Nie rozumiem sensu wprowadzenia TZP na juz wprowadzone TZP tak czy tak blokada liniowa gdyby była dwukierunkowy nie była by podstawa do prowadzenia ruchu pociągów.
2
Rozkłady jazdy / Odp: Rozkład Jazdy Lisków sezon 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tadek40 dnia 19 Lipiec 2018, 21:47:52 »
Dziękuje za uwagę ale myślę że nie trzeba poprawiać. ;)
3
Rozkłady jazdy / Odp: Rozkład Jazdy Lisków sezon 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Meril dnia 19 Lipiec 2018, 18:25:35 »
Z uwagą mi chodzi o odmiane słowa elektrowóz ;P Kogo co elekrtowóz a nie elektrowoza  ;D
4
Rozkłady jazdy / Odp: Rozkład Jazdy Lisków sezon 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tadek40 dnia 19 Lipiec 2018, 00:12:22 »
Fajny rozkład, luźny i spokojny, a uwagi napisane tak że nawet ja rozumiem co trzeba zrobić  ;D . Błędy co znalazłem: pośpieszne i ekspresy nie mają wpisanego identyfikatora w4 i podciągają pod sam semafor. I 892347 ma w uwagach "Oczekiwanie na elektrowoza, spalinka zmienia numer na 889344" tak troszke nie po polskiemu ;)
Nie jest to błąd, ale postoje są długie jak w TD2  ::)
Cóz, pośpiechy, ekspresy nie posiadają wpisanego indetyfikatora zatrzymań ponieważ gdy posiadały wpisany numer 1 zatrzymywały się też na przystankach niż to powinno być, czyli też się zatrzymują w Liskowie ale również i na przystankach z wyjątkiem Tęczy.
A postoje, takie przyjąłem. :P
A z tą uwagą,  myślę że da się jakoś rozczytać.

Tadek40 ;)
5
Rozkłady jazdy / Odp: Rozkład Jazdy Lisków sezon 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Meril dnia 18 Lipiec 2018, 23:46:59 »
Fajny rozkład, luźny i spokojny, a uwagi napisane tak że nawet ja rozumiem co trzeba zrobić  ;D . Błędy co znalazłem: pośpieszne i ekspresy nie mają wpisanego identyfikatora w4 i podciągają pod sam semafor. I 892347 ma w uwagach "Oczekiwanie na elektrowoza, spalinka zmienia numer na 889344" tak troszke nie po polskiemu ;)
Nie jest to błąd, ale postoje są długie jak w TD2  ::)
6
Ruch kolejowy / Wprowadzanie TZP i odwołnie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez arhan dnia 18 Lipiec 2018, 20:39:58 »
Witam.
Jest taka sytuacja.
Stacja B . Szlaki dwutorowe, blokada półsamoczynna jednokierunkowa. Na podstawie regulaminu tymczasowego są prowadzone roboty torowe na szlaku i zastały zamknięte tory szlakowe nr 2 do stacji A i C. Po torze nr 1 został wprowadzony ruch jednotorowy dwukierunkowy w obydwie strony od stacji B. Zaczynamy stosować TZP i wszystko jedzie.
Po pewnym czasie stacja C ma usterkę i wprowadza TZP do stacji B.
I teraz przyjeżdża monter na stacje C, usterka zostaje usunięta.
Pytanie brzmi :
Czy wprowadzone TZP od stacji C do stacji B ( z powodu usterki)  można odwołać czy będzie ono wisiało do czasu otwarcia torów szlakowych nr 2 i przywrócenia ruchu dwutorowego jednokierunkowego i wtedy będzie można je dopiero odwołać.
Usłyszałem od dyżurnych dwie wersje, że można odwołać i że będzie wisiało. Któraś z tych wersji jest prawidłowa. Tylko która i na podstawie jakich $ Ir-1
7
Inne / Odp: Wersja na linuxa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł dnia 17 Lipiec 2018, 15:53:10 »
Proszę nie dramatyzować, projekt żyje, ale z różnych powodów prace nad wersją ogólnodostepną idą bardzo powoli (przede wszystkim mało czasu i duży zakres zmian).
8
Inne / Odp: Wersja na linuxa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez BartekJabol dnia 16 Lipiec 2018, 17:46:20 »
Widzę że projekt i strona umiera śmiercią naturalną :-/ Szkoda.....
9
Ruch kolejowy / Odp: Wypadki kolejowe (wydzielone z: Egzamin zawodowy...)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez EN57-002 dnia 15 Lipiec 2018, 15:37:45 »
  Jak wynika z książek przebiegów obu posterunków, o godz. 02:02 przekazano zgodę na nastawnię dysponującą na wejścia tych pociągów. Dyżurny ruchu dysponujący, Stanisław L., przygotował drogę przebiegu i podał na semaforze wjazdowym sygnał "wolna droga" na wejście z Torunia Gł. na tor nr 1 poc. 71501. Natomiast spóźnił się nieco z zablokowaniem na nastawnię wykonawczą TrW2 bloku dania nakazu. Można przypuszczać, że zastanawiał się, czy nie spowoduje to opóźnienia poc. 71501.
  Na nastawni wykonawczej odblokował się blok otrzymania nakazu i po przygotowaniu i utwierdzeniu drogi przebiegu na semaforze wjazdowym S2 ukazał się sygnał zezwalający, ale tak spóźniony, że maszynista poc. 1581 widząc wcześniej na nim sygnał "stój" znacznie zwolnił bieg i podchodził do tego semafora z prędkością około 20km/h w przekonaniu, że zatrzymanie poc. będzie nieodzowne. Po ukazaniu się na semaforze wjazdowym sygnału zezwalającego maszynista, Andrzej O., wyluzował hamulec zespolony i kontynuował bieg poc. z prędkością około 20km/h, co wydłużyło czas wejścia tego poc. na tor nr 2 stacji Toruń. Wsch. Dodać tu należy, że dyżurny ruchu dysponujący nie powiadomił  dyżurnego ruchu peronowego, Ireny K., że wyjście poc. 71501 do Papowa Toruńskiego nastąpi dopiero po wejściu z Lubicza na tor nr 2 poc. 1581. Wprawdzie w regulaminie technicznym stacji Toruń Wsch., takiego wymogu nie zawarto, ale ze względu na ogólne zasady bezpieczeństwa i prowadzenia ruchu kolejowego dyżurny ruchu peronowy powinien być o tym zawiadomiony, choćby i dlatego, by mógł poinformować kierownika poc. 71501 o przyczynie ewentualnego opóźnienia odejścia tego poc. z Torunia Wsch.
   Tymczasem, w/g dziennika ruchu, o 02:07 wszedł na tor nr 1 poc. 71501 i zatrzymał się przy peronie pierwszym. Dyżurny ruchu peronowy, Irena K., obserwowała wejście tego poc. przed posterunkiem nr 11, a następnie przeszła przejściem służbowym na peron pierwszy i na wysokości drugiego wagonu obserwowała poruszanie się pasażerów na peronie. Gdy podróżni zajęli miejsca w pociągu, Irena K. spojrzała w kierunku semafora wyjazdowego z toru nr 1 i jak potem wyjaśniła, zobaczyła na nim jedno zielone światło, więc podała sygnał w kierunku czoła pociągu 71501. Również kierownik poc. , Ryszard R. po otrzymaniu od konduktora sygnału "gotów" stwierdził, że semafor wyjazdowy z toru na 1 wskazywał "wolną drogę" (jedno zielone światło) i podał w kierunku spalinowozu sygnał "odjazd". Maszynista. Mirosław R., i jego pomocnik, Piotr S. przed uruchomieniem poc. 71501 widzieli na semaforze wyjazdowym z toru na 1 jedno zielone światło. Tak więc poc. pośpieszny został uruchomiony i stopniowo jego prędkość wzrastała do 50km/h. W momencie, gdy poc. 71501 (po postoju przy peronie pierwszym) torem nr 1 ruszał w dalszą drogę, lokomotywa poc. towarowego 1581 minęła rozjazd nr 116 wchodząc  z prędkością około 20km/h na tor nr2 stacji Toruń Wsch., a skład wagonów tego poc. przechodził przez ten rozjazd przecinając tor na 1. Czoło poc. pośpiesznego 71501 zbliżało się do semafora wyjadowego I 1/2 z toru nr 1 i już w odległości około 80-90 m z kabiny maszynisty tego poc. było widać, że ramie semafora wyjazdowego było w położeniu poziomym, czyli jednoznacznie wskzywało sygnał "stój". Zgodnie z obowiązującymi przepisami sygnalizacji E1, takie położenie semafora (bez względu na to, jakim kolorem było wyświetlone światło na semaforze kształtowym) zobowiązywało drużynę trakcyjną do podjęcia wszelkich dostępnych środków, by pociąg niezwłocznie zatrzymać. Jednak, maszynista Mirosław R. i młodszy maszynista Piotr S. na ten sygnał "stój" nie zareagowali. Gdy zbliżali się do czoła biegnącego po torze nr 2 poc. 1581, maszynista przyciemnił światła czołowe lokomotywy, co na krótki czas ograniczyło mu pole widzenia na tor, po którym biegł. Po zmienieniu świateł czołowych na długie Mirosław R. i Piotr S. z przerażeniem zauważyli w odlległości około 50-40 m wagony towarowe przechodzące przez tor nr 1 na sąsiedni tor nr 2. Użyli hamulca nagłego hamowania i z krzykiem "gdzie nas ten dyżurny puścił" wybiegli z kabiny do przedziału maszynowego lokomotywy. W tym momencie, około 02:10, na rozjeździe nr 116 nastąpiło najechanie pociągu pośpiesznego 71501 na dziewiąty wagon od końca poc. 1581. Lokomotywa spalinowa ST44-769 poc. pośpiesznego wbiła się w wagon i została wykolejona. Wagony od ósmego do piątego (od końca poc. towarowego) wykoleiły się i spiętrzyły. Wagony poc. pośpiesznego nie zostały wykolejone. Niektóre z nich były nieznacznie uszkodzone.
                                                             c. d. n.
10
Rozkłady jazdy / Rozkład Jazdy Lisków sezon 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tadek40 dnia 14 Lipiec 2018, 19:49:42 »
Kolejny rozkład zostaje wydany ode mnie, jest rozkład jazdy dla stacji Lisków na sezon 2018 :)
Jeśli znajdzie się błąd proszę pisać. :P
Strony: [1] 2 3 4 ... 10