Autor Wątek: Wjazd spod semafora G na tor 11  (Przeczytany 1151 razy)

Offline Kolejarski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wjazd spod semafora G na tor 11
« dnia: 01 Październik 2024, 19:53:50 »
Pytanie jak podać semafor G na tor 11 mimo iż rozjazdy są dobrze ułożone a nie mogę podać i mam później problem z tym problem

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1045
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Wjazd spod semafora G na tor 11
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik 2024, 20:05:35 »
Sprawdź czy jest 105- w drodze ochronnej.

Offline Kolejarski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
Odp: Wjazd spod semafora G na tor 11
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Październik 2024, 20:08:47 »
dobra działa dzięki

Offline Paweł_K

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wjazd spod semafora G na tor 11
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Październik 2024, 11:03:19 »
Ogólnie, to przydałby się jakiś "tutorial" dla mniej doświadczonych o tym, które rozjazdy powinny być jak ustawione dla wjazdu z danego szlaku/toru - chodzi głównie o drogę ochronną, bo początki z tak dużym posterunkiem są frustrujące ;)

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Wjazd spod semafora G na tor 11
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Październik 2024, 11:18:40 »
Po to są mniejsze posterunki z różnymi rozwiązaniami i dokumentacja ogólna, plus Instrukcja Ir-1. Jeśli ktoś zaczynać chce od posterunku Kraków Główny, nie mając bladego pojęcia o tej pracy to...szybko porzuci nawet marzenia, o zawodzie dyżurnego ruchu.

Offline Paweł_K

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wjazd spod semafora G na tor 11
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Październik 2024, 11:50:01 »
Przepraszam, nie wiedziałem, że ISDR to produkt wyłącznie dla profesjonalistów. No i gdzie można przećwiczyć cokolwiek przed Krakowem? Na Testowie czy Tomaszowie Mazowieckim, gdzie wielkość tych posterunków i skomplikowanie ruchu razem wzięte nie sięga nawet 25% tego, co mamy w Krakowie?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1045
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Wjazd spod semafora G na tor 11
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Październik 2024, 12:45:00 »
Wykaz uzależnień w drogach ochronnych zawiera plan schematyczny dołączony do stacji. Uzależnień ochrony bocznej trzeba się domyślić, ale są to typowe zależności, w tym konieczność zamknięcia Wk na torach bocznych (które w położeniu zasadniczym są w tym przypadku otwarte).

Kraków Główny na początek polecam uruchomić bez rozkładu jazdy i ręcznie pododawać jakieś pociągi.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Wjazd spod semafora G na tor 11
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Październik 2024, 17:07:56 »
No i gdzie można przećwiczyć cokolwiek przed Krakowem? Na Testowie czy Tomaszowie Mazowieckim, gdzie wielkość tych posterunków i skomplikowanie ruchu razem wzięte nie sięga nawet 25% tego, co mamy w Krakowie?
Np na Liskowie też, gdzie stacja jest już jednak większa. Ale nie w tym rzecz. Chodzi o poznanie zasad, a wielkość stacji straci na znaczeniu. Tzn ok, dużo więcej pracy, ale istotne są zasady. I nie chodzi o to, że używać program mogą tylko profesjonaliści, ale o to, że podstawowa instrukcja została napisana bardzo starannie i kosztowała nie mało wysiłku. Teraz dodaj opisy posterunków, rozkłady jazdy oraz ich opisy, pracę nad samym posterunkiem...

Offline sklox

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Skąd: Oca
Odp: Wjazd spod semafora G na tor 11
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Październik 2024, 19:30:59 »
Polecam użyć debuga (Shift+Alt+D) w którym można podejrzeć w którym miejscu przebieg "się wywala".

Offline dehu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rybnik
Odp: Wjazd spod semafora G na tor 11
« Odpowiedź #9 dnia: Wczoraj o 10:10:39 »
Chciałbym zauważyć, że nim w prawdziwym życiu taka nastawnie objąłby dyżurny to musiałby mieć tygodnie praktyk, aby zdobyć uprawnienia. A tu od 7.00 jest natłok obowiązków, gdzie osoba wpada tu po raz pierwszy i sory ale mam prawo nie wiedzieć jakie zależności obowiązują na tej stacji. Mimo wszystko pewnie stworzenie kolejnego pdfa z pokazaniem z kazdego toru na wyjazd trzeba ustawić jakie zależności pewnie zajmie z godzinie ale dla większości będzie bardzo pomocne.

Offline dehu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rybnik
Odp: Wjazd spod semafora G na tor 11
« Odpowiedź #10 dnia: Wczoraj o 10:12:33 »
P.s. ja przez godzinę przebrnąłem przez 6 minut symulacji. (Opis składów, przeczytanie instrukcji, klikanie na chybił trafił w poszczególne rozjazdy i sprawdzanie kiedy droga przebiegu się utwierdzi)

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Wjazd spod semafora G na tor 11
« Odpowiedź #11 dnia: Wczoraj o 11:03:44 »
P.s. ja przez godzinę przebrnąłem przez 6 minut symulacji.
To witaj w klubie. Ja za cienki w uszach jestem na KG :D A pdf z opisem co i jak na pewno powstanie prędzej czy później.