Autor Wątek: Manewry w TM  (Przeczytany 9905 razy)

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Manewry w TM
« dnia: 18 Lipiec 2023, 11:29:09 »
Witam, mam taką sytuację: po podaniu sygnału "Jazda manewrowa dozwolona" spod Tm46 na tor 7 (zajęty przez skład), lokomotywa nie zatrzymała się jak zwykle kilka metrów od składu w oczekiwaniu na sygnał "Docisnąć" tylko do niego dojechała. Po wygaszeniu Tm46 i połączeniu składu, po pewnej chwili ruszyła, pchając skład. Doszło do wykolejenia na koźle oporowym a skład był w dalszym ciągu napychany na tenże kozioł. Czy ja zrobiłem coś nie tak, czy to jest jakiś błąd w programie?

Offline HubertusPL

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Manewry w TM
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2023, 15:39:06 »
Witam, rzeczywiście coś jest nie tak z torem 7 na ręcznym generowaniu ruchu dzieje się to samo, z jakiegoś powodu lokomotywa ignoruje wagony stojące na tym torze nawet, gdy nie połączymy jej z wagonami ta będzie je pchać z prędkością 1 km/h niezależnie od tego czy przed wagonami znajduję się kozioł oporowy czy tarcza D1 lub inna przeszkoda. Lokomotywa zatrzyma się dopiero, gdy blokada będzie przed nią  :o

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 327
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Manewry w TM
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipiec 2023, 17:55:27 »
Tak się dzieje, gdy skład jest nie zahamowany. Niestety program nie uwzględnia istnienie maszynisty, który to obserwuje teren. Stojący na torze odhamowany tabor, będzie przy manewrach odpychany. Chociaż jednak zdaje się mi, że nie mam racji, gdyż faktycznie zawsze lokomotywa zatrzymuje się i dopiero na sygnał docisnąć, będzie popychać tabor, jeśli ten jest odhamowany.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2023, 17:57:28 wysłana przez melis »

Offline Lokoman

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kielce
Odp: Manewry w TM
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipiec 2023, 21:10:55 »
Tak się dzieje, gdy skład jest nie zahamowany. Niestety program nie uwzględnia istnienie maszynisty, który to obserwuje teren. Stojący na torze odhamowany tabor, będzie przy manewrach odpychany. Chociaż jednak zdaje się mi, że nie mam racji, gdyż faktycznie zawsze lokomotywa zatrzymuje się i dopiero na sygnał docisnąć, będzie popychać tabor, jeśli ten jest odhamowany.
W nowym exe z tego co widzę nie ma już "rozłącz odhamowane" (szkoda, bo manewry odrzutem były fajne i czasooszczędne), więc wszystkie składy wagonowe są zahamowane. U mnie przy którymś z pierwszych manewrów było podobnie - lok (TEM2) dojechała do wagonów bez "Docisnąć" z mojej strony; ale zatrzymała się. A później już wszystkie manewry, jakie robiłem do tej pory, wymagały Rm6.

Offline HubertusPL

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Manewry w TM
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipiec 2023, 15:37:58 »
Właśnie zatrzymała się też parę razy miałem taką sytuację, jednak pierwszy raz mam taką sytuację gdzie lokomotywa zrobiła z wagonami coś takiego.
Dodam, że podając sygnał Ms2 na Tm46 nie podawałem żadnych poleceń lokomotywie.