Autor Wątek: Numeracja pociągów z/do Płocka Trzepowa  (Przeczytany 8471 razy)

Offline MKFranekGab

  • Moderowani
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Skąd: prytwane
Numeracja pociągów z/do Płocka Trzepowa
« dnia: 11 Sierpień 2023, 19:43:44 »
Chodzi tu o pociągi Orlenu a konkretnie ich numery które brzmią tak 513000 lub 153001 błąd jest taki że pociąg jedzie z Płocka do Płocka z Sokółki do Sokółki problem w tym że numeracja pociągów jest nie prawidłowa bo cyfra 5 obowiązuje tylko w Województwach Pomorskie i Kujawsko-pomorskie a nie na Podlasiu gdzie znajduje się Sokółka na Podlasiu obowiązuje cyfra 1 tak jak na Mazowszu i w Łódzkiem nie przeszkadza mi to bardzo ale jednak jest to błąd

Offline eReS

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Odp: Numeracja pociągów z/do Płocka Trzepowa
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2023, 05:52:14 »
Generalnie to te "cyferki" nie mają za dużo wspólnego z województwami ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy jeśli chodzi o granice ekspozytur i przynależność do nich w/w posterunków.

Offline WZLoviche

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Numeracja pociągów z/do Płocka Trzepowa
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2023, 16:25:00 »
Możesz sobie wejść w semaforek w linię kolejową numer 27 (na której leży Raciąż) oraz na linię numer 33 (gdzie leży Płock). Będzie tam napisane do jakiej dyrekcji okręgowej jak zwał tak zwał należy linia kolejowa lub jej część.
Podsumowując - wszystko jest dobrze

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1020
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Numeracja pociągów z/do Płocka Trzepowa
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpień 2023, 14:35:07 »
I z informacji z semaforka wynika że Płock Trzepowo należy do Ekspozytury w Warszawie, czyli faktycznie powinien mieć cyfrę 1. Może numery były spisane dla pociągów które miały relację podzieloną w Sierpcu, który leży już w Ekspozyturze Gdańsk?

Offline kapsel2696

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Numeracja pociągów z/do Płocka Trzepowa
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpień 2023, 16:42:02 »
Nie wiem jak to wygląda w przepisach ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że pociągi z/do Trzepowa jadące przez Sierpc mają cyfrę "5", a te jeżdżące przez Kutno mają "1".