Autor Wątek: R146 na Tomaszowie Mazowieckim  (Przeczytany 6058 razy)

Offline Railtrains997

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 17
  • Może kiedyś, uda się zrobić Olsztyn Główny Heh
    • Zobacz profil
  • Skąd: Olsztyn
R146 na Tomaszowie Mazowieckim
« dnia: 20 Luty 2024, 20:50:32 »
Witam, ostatnio chciałem sobie poprowadzić dziennik ruchu papierowy na stacji Tomaszów Mazowiecki, i posiadam takie pytanie, jak jest linia nr 25, to na nią będzie przewidziany jeden dzienniki prowadzony, w takim sposób, że po lewej stronie będzie stacja Skrzynki, po prawej Jeleń, to jest wiadome, ale jeszcze jest druga linia która ma jakby nie patrzeć większy ruch pociągu i się zaczyna ona w Tomaszowie i biegnie do Brzustowa, jeszcze jest trzecia linia do Spały, ale to znaczenia miejscowego, (więc ja pominę w tym pytaniu, bo na nie znam odpowiedź). Więc moje pytanie jest następujące Czy dziennik ruchu będzie wyglądał tak, że za każdym razem gdy pociąg będzie jechał mi w kierunku Brzustowa, to po prawej stronie dziennika ruchu na Jeleń muszę wykreślić jedną linijkę, a dany pociąg na Brzustów Przenieść na drugi dziennik ruchu w którym jest szlak do Brzustowa?, czy może będzie to wyglądało tak, że te dwa dzienniki będą miały pokrywające szlaki tzw. jeden dziennik ruchu będzie na odcinek Skrzynki - Brzustów, a drugi na odcinek Skrzynki - Jeleń, po to żeby nie wykreślać wielu linijek na szlaku do Jelenia. Pozdrawiam
Miłego dnia :)

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: R146 na Tomaszowie Mazowieckim
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2024, 10:32:35 »
Kwestię sposobu prowadzenia dokumentacji ruchowej reguluje paragraf 37 instrukcji Ir-1 (R-1), według którego na posterunku ruchu Tomaszów Mazowiecki (nastawnia dysponująca Tm) będą prowadzone trzy dzienniki ruchu R-146:
1. Dziennik ruchu: lewa strona - szlak dwutorowy do stacji Skrzynki (D29-025); prawa strona szlak jednotorowy do stacji Jeleń (D29-025) - dziennik ruchu dla jednej linii kolejowej (D29-025);
2. Dziennik ruchu: dla szlaku jednotorowego do stacji Brzustów (D29-022);
3. Dziennik ruchu: dla szlaku jednotorowego do stacji Spała (D29-053).
Pociąg jadący ze stacji Skrzynki przez Tomaszów Mazowiecki do stacji Brzustów jest przenoszony z pierwszego do dugiego dziennika ruchu, wówczas w pierwszym dzienniku ruchu dla szlaku w kierunku stacji Jeleń (prawa strona) wykreślamy jedną linijkę, podobnie dla pociągu ze stacji Brzustów przez Tomaszów Mazowiecki do stacji Skrzynki, przenosimy go na lewą stronę pierwszego dziennika ruchu, wykreślając jedną linijkę z prawej strony (szlak do stacji Jeleń). W ten sposób otrzymujemy przejrzysty obraz przejścia pociągów w stacji Tomaszów Mazowiecki na i z poszczególnych szlaków.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2024, 10:44:35 wysłana przez Paweł Piotr »
Paweł Piotr

Offline Railtrains997

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 17
  • Może kiedyś, uda się zrobić Olsztyn Główny Heh
    • Zobacz profil
  • Skąd: Olsztyn
Odp: R146 na Tomaszowie Mazowieckim
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty 2024, 12:58:31 »
Dziękuję, teraz już jest wszystko jasne :D
Miłego dnia :)