Autor Wątek: Dokumentacja dyżurnego ruchu w wersji MS Excel  (Przeczytany 528 razy)

Offline matek__9292

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Dokumentacja dyżurnego ruchu w wersji MS Excel
« dnia: 03 Październik 2024, 23:34:52 »
Na serwerze Discord projektu zauważyłem, że dużo osób prowadzi dokumentację ruchową w różnych formach (papierowo lub przez udostępnione pliki w symulatorze). W związku z tym postanowiłem udostępnić swój arkusz kalkulacyjny zawierający wszystkie dzienniki, które wypełnia dyżurny ruchu.

Początkowo arkusz został stworzony w celach prywatnych, jednak podczas szkoleń na dyżurnego ruchu zauważyłem, że instruktorzy chcąc nauczyć wypełniania dzienników albo nie mają żadnych w wersji elektronicznej, albo mają jakieś bardzo proste, z którymi mają problem (słaba znajomość programów typu Word czy Excel). Postanowiłem więc odkopać stary arkusz i go uzupełnić o brakujące dzienniki oraz nieco zautomatyzować poprzez makra tak, aby osoba która nie zna zaawansowanych operacji w Excelu mogła bez problemu wykreślać rubryki, pisać przez całą szerokość, obramowywać działki w rozkazach pisemnych itp.

W pierwszym arkuszu udostępnionego skoroszytu znajduje się instrukcja wypełniania poszczególnych dzienników oraz lista makr, które uruchamiane są poprzez odpowiednią kombinację klawiszy. Instrukcja jest napisana w taki sposób, aby osoba która nigdy nie używała Excela potrafiła obsługiwać skoroszyt, stąd dla większości cześć informacji będzie oczywista ;). Zapraszam do dyskusji nad ewentualnie znalezionymi błędami, sugestiami lub propozycjami rozwoju. W przypadku większego zainteresowania mogę rozważyć stworzenie wersji dla pakietu LibreOffice.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dokumentacja dyżurnego ruchu w wersji MS Excel
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik 2024, 16:05:41 »
Na serwerze Discord projektu
ISDR ma kanał na serwerze Discord?

Offline matek__9292

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: Dokumentacja dyżurnego ruchu w wersji MS Excel
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik 2024, 16:11:41 »
Na stronie głównej forum 3 link od góry ;)

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dokumentacja dyżurnego ruchu w wersji MS Excel
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik 2024, 20:03:49 »
Ale ja śleeeepy jestem :D szok. Dzięki serdeczne! No ślepa kura. Bez ziarna :D

Offline telektryk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
  • Podane mechaniku,można jechać :D
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Dokumentacja dyżurnego ruchu w wersji MS Excel
« Odpowiedź #4 dnia: Wczoraj o 21:06:57 »
Ależ to jest świetne  8) Proponowałbym przypiąć to gdzieś na główną stronę jako taki "oficjalny dodatek".
Podane mechaniku,można jechać :D