Forum Główne > ISDR - Tematy ogólne

Wykolejenie

(1/5) > >>

piotpal:
Witam! No i kraksa, w szczycie godziny 14-15 zepsuła się lokomotywa, duży ruch, do tego jedna ze zwrotnic odmówiła posłuszeństwa. Podczas manewrowania przełożyłem nieopatrznie rozjazd pod inną lokomotywą, która się wykoleiła (czerwona obwódka). Czy można ją jakoś wstawić na tory i dalej grać? Wezwałem pociąg sieciowy, ale ten chyba mało wskóra?

robert051:
wiem że taki pociąg możesz skasować za pomocą Debugowania. Ale czy wstawić go można na tory to nie wiem
Edytowano
Apropo wypadków to ja własnie mam na SBL. Nie wykazała zajętości. Efekt najechanie 3 pociągów na siebie.
Dało by się dodać żeby o takim zdarzeniu byłem informowany przez maszynistę ??

Zacha:
Jasne, że można. W okienku Debugowanie wpisujesz skład i numer pociągu. Potem klikasz myszką (nie zamykając okienka) klikasz na miejsce w podglądzie terenu, w którym chcesz, żeby lokomotywa stanęła. Następnie klikasz Ustaw (czy jakoś tak)

uetam:

--- Cytat: robert051 w 18 Grudnia 2010, 21:15:40 ---Apropo wypadków to ja własnie mam na SBL. Nie wykazała zajętości. Efekt najechanie 3 pociągów na siebie.
Dało by się dodać żeby o takim zdarzeniu byłem informowany przez maszynistę ??

--- Koniec cytatu ---
Od tego jestes panem dyzurnym ruchu aby obserwowac i odpowiednio reagowac - jezeli pociag ci 'zniknal' w polowie szlaku oznacza to bardzo powazna usterke w blokadzie i nalezy oczywiscie wprowadzic TZP.

Zacha:
To ja wam opowiem taką podobną usterkę, która ma (cały czas) miejsce na stacji Szczecin Gocław. Dźwignia od pojedynki "leży" na nastawni w minusie, a na gruncie iglica odlega 15mm od opornicy. Wykolejenie murowane.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej