Forum Główne > ISDR - Rozkłady jazdy

MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo

<< < (6/7) > >>

kn31:
Witam
Mam problem z rozkładem dla Testowa. Kiedy wybiorę opcję wczytaj rozkład jazdy z pliku maku_Testowo.roz na dole pojawia się uwaga, że brak pliku ze stanem początkowym symulacji. Po włączeniu symulatora nie jedzie żaden pociąg. Czy robię coś źle?

EN57-002:
Może spróbuj sobie wgrać inny RJ, tych, w odpowiednim dziale, jest sporo.

Dominik:
A to nie jest tak, że jeśli nie ma plików ze stanem początkowym to przez pierwsze +/- 30 minut nic nie jedzie?

Paweł:
Zgadza się, przyjazd pociągów jest inicjowany z pewnym wyprzedzeniem (zależnym od pociągu) i przy starcie symulacji bez przygotowanego pliku stanu początkowego niektóre mogą zostać pominięte. Będzie też brakować składów które początkowo powinny stać na stacji.

EN57-002:
No tak, ale z drugiej strony w swoich RJ nie robiłem stanów początkowych, ponieważ przez stacje, czy Testowo, czy Lisków Gł., przechodzą poc. zbiorowe, przeto każdy dyżurny w/g uznania wagony od tych poc. "upycha" na odpowiednich torach. Stąd stan z godz. 18:00 będzie zupełnie inny dla gracza A, zupełnie inny dla gracza B, a jednak te wagony odbiera inny poc. zbiorowy i trza je dołączyć. Nadto w RJ są wpisane dość spore opóźnienia przy poc. i teoretycznie nie da się ustalić stanu na godz. 18:00 z tymi opóźnieniami. Trza by je było wyłączyć (wpisać przy każdym poc. zero), by mieć surowy RJ na godz. 18:00, a tego już mi się nie chciało robić, bo teoretycznie musiałbym spłodzić dwa osobne RJ. Ten z opóźnieniami i ten bez opóźnień, by mieć stan na godz. 18:00 tzw. zerowy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej