Forum Główne > Inne

symulator RWS Jedlová

<< < (5/11) > >>

mirekbrnosim:
Niema nic innego tylko Benesov i Jedlowa. Każdy z nich to osobna produkcja, wspólne mają dźwięki, obrazki taboru, bibloteka dll, która może zawierać jakąś klasę związaną z ograniczeniem wersji np. demo, trial, z odczytem danych, zapisem itp.

Paweł:

--- Cytat: mirekbrnosim w 15 Maj 2011, 12:41:55 ---Paweł, tu trzeba brać poprawkę, że te różnice to modyfikacje starych urządzeń pod nowe potrzeby, a Jedlova dlaczego akurat taka stacja, bo tam jest przekrój wszelkich systemów zabezpieczenia ruchu i modyfikacji starych urządzeń dopasowujących do nowych wymagań
--- Koniec cytatu ---

Nie, modyfikacje pod nowe systemy nie mają tu nic do rzeczy. Tam po prostu jest inna konstrukcja mechaniczna nastawnicy i inaczej rozwiązana blokada stacyjna. U nas dla każdego przebiegu są osobne bloki otrzymania nakazu/otrzymania zgody, a u nich grupowe, przy czym konkretny przebieg jest ustalany dodatkowym urządzeniem ("kolejové závěrníky"), które jest zdaje się czymś w rodzaju zastawek elektrycznych, ale wygląda zupełnie inaczej (u nas zastawki elektryczne są stosowane do zamykania klawiszy blokowych, a nie drążków przebiegowych). Zwalniane jest to przez dyżurnego białym przyciskiem ("zvonkové tlačítko") w zależności od położenia drążków przebiegowych w DK (dźwigienki i suwaki na schemacie stacji), wówczas w okienku "závěrníka" danego przebiegu pojawia się tarczka sygnalizacyjna, uchylane jest zamknięcie drążka przebiegowego w nastawni wykonawczej i dzwoni "hradlový zvonek". Znasz może jakieś strony gdzie opisana jest wewnętrzna konstrukcja tych urządzeń (typu rysunki zależności mechanicznych, elektrycznych, budowa "závěrníków")?

mirekbrnosim:
Masakruje internet i ni cholery, są artykuły ale ogólnie opisujące te urządzenia, sam jestem ciekaw jak to działa. Siedzę już dwa dni bo paskudna pogoda. To są urządzenia typu - elektromechanického zabezpečovacieho zariadenia typu Rank. Trzeba by to dobrze przejrzeć ten załącznik. Masz rację to są inne urządzenia niż u nas stosowane. Trochę się naczytałem tych czeskich artykułów. Ty jesteś fachowiec ja tylko pasjonat.

noname89:
Nie wiem panowie, czy to też się przyda ;)

http://public.rfx.cz/cd/Z/Z1_P%F8%EDloha3_v6.2_MEMSZZ%20.pdf

mirekbrnosim:
Materiał oglądałem, trafiłem i ja tam, ale to generalnie strona z przepisami, można nauczyć się prawidłowego postępowania z tymi urządzeniami, no i są pokazane te urządzenia to przydaje się do szukania dalej. Ja znalazłem, ale książki, literaturę fachową, można ją wypożyczyć w czeskich bibliotekach. Zaleciałem na niemieckie strony tam szukam ale niemiecki język to dla mnie horror.
Tu słowacka norma dotycząca schematów stacji, i urządzeń stacyjnych ale to jeszcze nie to.
http://www.google.cz/url?sa=t&source=web&cd=22&ved=0CFkQFjABOBQ&url=http%3A%2F%2Fwww.szdc.cz%2Fdocumentpublisher%2Fdownload%3FdocumentId%3D1%253B%2523c9541137-7d4d-4314-8a31-ff6398527db0%26contentId%3D0&rct=j&q=%C5%BEelezni%C4%8Dn%C3%A1%20zabezpe%C4%8Dovacia%20technika%20schema&ei=FxfRTfGGK5DOswab_eHECw&usg=AFQjCNGNUTA3xJbAss1RRZbFVeW6o4OzZw&cad=rja
Tu znalazłem pare schematów elektrycznych w tym dokumencie, przepisy odnośnie pomiarów:
http://typdok.tudc.cz/files/T120_1Zmena.pdf
http://typdok.tudc.cz/files/T120_1Zmena_ProdlA5.pdf

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej