Autor Wątek: Rozkaz pisemny "P"  (Przeczytany 10974 razy)

Offline miki

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Rozkaz pisemny "P"
« dnia: 04 Lutego 2016, 20:07:17 »
Jak to właściwie jest z rozkazem pisemnym "P"?
Jedyny jaki znalazłem w internecie pochodzi z 1970 roku. W instrukcji Ir-1 też nie ma żadnej wzmianki o nim. Czy jest to możliwe, że nie ma jego "nowszej wersji"? Jaki rozkaz dyktuje się dzisiaj jeśli wystąpiłaby przerwa w łączności?

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Rozkaz pisemny "P"
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lutego 2016, 21:50:33 »
W obecnie obowiązujących przepisach nie istnieje rozkaz pisemny „P”.
W przypadku powstania przerwy w łączności przewodowej stosuje się radiotelefoniczne zapowiadanie pociągów, o czym traktuje § 27 instrukcji Ir-1(R-1).
Paweł Piotr

Offline miki

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Odp: Rozkaz pisemny "P"
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lutego 2016, 22:07:33 »
A w skrajnym przypadku awarii centralki i radiotelefonu jednocześnie? :D

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Rozkaz pisemny "P"
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lutego 2016, 22:28:58 »
Przy współczesnych środkach łączności i możliwościach technicznych taki przypadek nie istnieje. I nie dotyczy to tylko kolei, ale także wszystkich służb ratowniczych - na przykład.
« Ostatnia zmiana: 04 Lutego 2016, 22:30:41 wysłana przez Paweł Piotr »
Paweł Piotr

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Rozkaz pisemny "P"
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lutego 2016, 23:17:38 »
Najpierw się dobrze zastanów, a dopiero potem pisz, nigdy na odwrót..
Paweł Piotr

Offline miki

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Odp: Rozkaz pisemny "P"
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lutego 2016, 23:23:33 »
W takim razie temat wyczerpany, dzięki za odpowiedz

Offline jageer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1357
  • Specjalista ds. prowadzenia ruchu.
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Rozkaz pisemny "P"
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lutego 2016, 10:41:58 »
Jest jeszcze łączność administracyjna i SWDR  ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Rozkaz pisemny "P"
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lutego 2016, 11:04:50 »
I telefon komórkowy :)
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 745
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Rozkaz pisemny "P"
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lutego 2016, 12:20:59 »
Jest jeszcze łączność administracyjna i SWDR  ;)
Ta...
... nie wydrukuję Panu ostrzeżeń, bo nam system padł, niech Pan się spyta na następnej stacji czy Panu wystawią, telefony nam też nie działają, bo złomiarze kable ukradli.

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Rozkaz pisemny "P"
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lutego 2016, 12:53:41 »
A w skrajnym przypadku awarii centralki i radiotelefonu jednocześnie? :D

To jeśli blokada liniowa działa prawidłowo, cały czas jest podstawą prowadzenia ruchu. Z reguły jednak jeśli padają te 2 rzeczy to blokada liniowa również leży, bowiem z reguły idzie na jednym kablu, wraz z łączem zapowiadawczym i często bazowym. W moim regionie najczęstszą przyczyną braku łączności na łączu zapowiadawczym są niestety dość częste kradzieże.

Offline jageer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1357
  • Specjalista ds. prowadzenia ruchu.
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Rozkaz pisemny "P"
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lutego 2016, 13:06:36 »
To jeśli blokada liniowa działa prawidłowo, cały czas jest podstawą prowadzenia ruchu. Z reguły jednak jeśli padają te 2 rzeczy to blokada liniowa również leży, bowiem z reguły idzie na jednym kablu, wraz z łączem zapowiadawczym i często bazowym. W moim regionie najczęstszą przyczyną braku łączności na łączu zapowiadawczym są niestety dość częste kradzieże.

Dlatego "ex koleje piaskowe" mają instrukcję Pe-3a, o bezprzewodowej łączności zapowiadawczej.
Nie wiem, jak inne rejony i styki z zarządcami, ale np. między podg Paruszowiec (KPK-LK), a stacją Leszczyny, PLK nie zgodziła się przejść na bezprzewodową, dlatego KTE cały czas jest :)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.