Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Dominik

Strony: [1]
1
ISDR - Rozkłady jazdy / Odp: MaKu - rozkład jazdy Liskowo i Testowo
« dnia: 30 Grudnia 2019, 17:59:49 »
A to nie jest tak, że jeśli nie ma plików ze stanem początkowym to przez pierwsze +/- 30 minut nic nie jedzie?

2
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Zdefektowany pociąg
« dnia: 17 Grudnia 2018, 13:25:41 »

Nie jestem expertem od symka ale rzuciło mi się w oczy , iż zamówiłeś od borku loka na tor zamknięty ( żeby na czoło najechał )
Dokładnie taki miałem plan.


Sytuacja już rozwiązana, dziękuję wszystkim za pomoc.  ;)

Pozdrawiam

3
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Zdefektowany pociąg
« dnia: 16 Grudnia 2018, 11:47:51 »
Niestety zgłoszenie zatrzymania tego pociągu nie pomogło.
Zrobiłem kilkanaście testowych prób przysłania loków na tor zamknięty i zauważyłem, że problem mam głównie z lokami spalinowymi LTS(chociaż czasem zdarza się, że inny rodzaj loka też nie przyjedzie). Problem polega na tym, że:
1) albo w ogóle nie pojawia się zamawiany lok w oknie debugowania (problem występuje dla zamkniętego toru na szlaku Lisków-Wilamowice),
2) albo lok pojawia się w oknie debugowania, ale nie przyjeżdża(występuje dla zamkniętego toru na szlaku Lisków - Borek).

4
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Zdefektowany pociąg
« dnia: 16 Grudnia 2018, 00:03:49 »
Zamowiłem loka od Zbyszek na tor zamknięty, czas przyjazdu zmieniłem na 1 h, odhaczyłem powrót, w RJ w ogóle nie pokazał się numer zamówionego loka.
W debugowaniu lok był wpisany na odjazd początkowo z czasem -55 minut, dalej czas odjazdu wzrastał do 0 minut. Lok nie przyjechał, a czas odjazdu coraz bardziej się zwiększał aż do +119 minut. W RJ dalej nie ma tego loka.

5
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Zdefektowany pociąg
« dnia: 15 Grudnia 2018, 18:26:29 »
Na torze nr 2 od Liskowa do Borku zdefektował mi pociąg. Tor 2 zamknąłem i zamówiłem lokomotywę spalinową (jazda na tor zamknięty nr 2). Minęły 3 godziny a loka dalej nie ma  :-\
Zrobiłem coś źle, czy po prostu dalej powinienem czekać?

6
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Żądanie pozwolenia
« dnia: 30 Marca 2018, 17:08:32 »
Dzięki za odpowiedź. W rozkładzie jazdy można zmienić z "towarowego" na "zdawczy", wtedy nie pyta o wolną drogę. Innego sposobu nie znalazłem.

7
ISDR - Tematy ogólne / Żądanie pozwolenia
« dnia: 30 Marca 2018, 16:11:49 »
Mam pytanie, dlaczego dla pociągów towarowych Wilamowice i Borek pytają o wolną drogę dla jazdy torem zasadniczym? Dla pociągów osobowych/pospiesznych już nie pytają o wolną tylko informują o odjeździe.
W Ir-1 niczego nie znalazłem na temat innego zapowiadania dla pociągów towarowych.

8
Ruch kolejowy / Odp: Stosowanie TZP
« dnia: 28 Marca 2018, 17:34:43 »
Super, dzięki za odpowiedź.

9
Ruch kolejowy / Stosowanie TZP
« dnia: 28 Marca 2018, 13:59:36 »
Chce się upewnić, że dobrze rozumiem zapis w Ir-1 - §28 ust. 16 pkt. 1 lit. a:
Cytuj
16. Na szlaku z jednoodstępową (półsamoczynną) blokadą liniową (...) należy:
         1) stosować TZP bez osobnego wprowadzania telefonogramem:
               a) w razie zamknięcia jednego z torów szlaku dwutorowego i wprowadzenia ruchu jednotorowego dwukierunkowego po torze czynnym - gdy blokada liniowa nie jest przystosowana do
                   prowadzenia takiego ruchu
Jeśli mamy taką sytuację:
Jest szlak dwutorowy i blokada półsamoczynna dwukierunkowa. Jeden tor zostaje zamknięty.
Skoro jest blokada dwukierunkowa to rozumiem, że nie trzeba stosować TZP i nie należy wprowadzać ruchu jednotorowego dwukierunkowego?

10
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Current status of the simulator
« dnia: 26 Listopada 2017, 14:38:57 »
Witam

Wiem, że temat był wiele razy poruszany, ale dość długo nie było informacji o aktualnych pracach nad symulatorem. Czy projekt jest nadal rozwijany i można się w przyszłości spodziewać nowszych wersji symulatora?

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam  ;)

11
Ruch kolejowy / Odp: Jak wypełnić R146?
« dnia: 09 Sierpnia 2017, 00:08:31 »
Dzięki za odpowiedź, teraz wszystko jasne.

12
Ruch kolejowy / Odp: Jak wypełnić R146?
« dnia: 08 Sierpnia 2017, 16:49:59 »
Witam, mam pytanie odnośnie Ir-1 §36 ust. 7 pkt. 5:
Cytuj
5)   w rubryce 5 - notuje się czas podany w telefonogramie zawierającym oznajmienie odjazdu pociągu, a w rubryce 6 - czas podany w telefonogramie zawierającym potwierdzenie przyjazdu pociągu lub czas zakończenia manewrów; jeżeli czasy te różnią się co najmniej o dwie minuty od czasu nadania względnie odebrania telefonogramu, to czasy te należy zanotować w formie ułamka, podając w liczniku czas wskazany w telefonogramie, a w mianowniku rzeczywisty czas nadania względnie odebrania telefonogramu,
jeżeli podstawą prowadzenia ruchu jest:
a)    obsługa urządzeń półsamoczynnej blokady liniowej - wówczas w rubrykach 5 i 6 notuje się czas blokowania odpowiednich bloków liniowych; jeżeli czas blokowania bloku liniowego różni się co najmniej o jedną minutę od rzeczywistego czasu przyjazdu względnie odjazdu pociągu, wówczas czasy te należy zanotować w formie ułamka, podając w liczniku czas rzeczywisty, a w mianowniku czas blokowania,
b)   półsamoczynna dwukierunkowa blokada liniowa z blokiem pozwolenia i izolowanym torem szlakowym, półsamoczynna automatyczna blokada liniowa lub samoczynna blokada liniowa - wówczas w rubryce 5 notuje się czas odjazdu pociągu wyprawionego z własnego posterunku zapowiadawczego, a w rubryce 6, czas przyjazdu pociągu przyjętego na własny posterunek zapowiadawczy

Czy blokada EAP, taka jak na szlaku Lisków-Wilamowice, jest blokadą półsamoczynną automatyczną? Wtedy wg Ir-1 w rubryce 5 i 6 należy wpisać odpowiednio tylko czas odjazdu pociągu i czas przyjazdu pociągu do naszego posterunku, a nie zapisuje się czasu odjazdu/przyjazdu posterunku sąsiedniego, tak?

Strony: [1]