Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Bejdam

Strony: [1] 2
1
Witam,

Otóż mam problem podczas próby zapisania symulacji, a mianowicie wyskakuje błąd widoczny na screenie. To samo podczas kliknięcia polecenia wczytaj. Gdy kliknę OK i ponownie spróbuje wybrać to samo, symulator się zawiesza. Jest to niezależne od stacji/posterunku - na wszystkich dzieje się to samo. Usunięcie i ponowne pobranie najnowszej paczki z symulatorem nie przyniosło efektów.

2
ISDR - Tematy ogólne / Schodkowe krawędzie
« dnia: 24 Styczeń 2021, 14:47:32 »
Witam, pytanie. Jak wyeliminować schodkowanie się linii widocznych na zdjeciu? Z pionowymi i poziomymi nie ma problemu.

3
Wilkowice Bystra / Odp: Czynności + prędkość szlakowa
« dnia: 28 Listopad 2020, 13:34:09 »
Dobrze. To ja mam jeszcze takie pytanie, dlaczego w obu posterunkach mamy do dyspozycji tylko wyciąg z RJ, a nie SWDR? Czy w tych latach jeszcze się go nie używało na tak duża skalę? Tym samym nie mamy bieżącej informacji np. o opóźnieniu pociągu?

4
Wilkowice Bystra / Czynności + prędkość szlakowa
« dnia: 27 Listopad 2020, 21:48:31 »
Witam, czy zostanie opublikowany załącznik opisujący czynności podczas wyprawiania pociągów w poszczególnym kierunku, tak jak w Testowie (Testowo_zal3_czynnosci)?

Nie wiem czy to błąd gry, czy tak też było w rzeczywistości, ale pociągi wjeżdżające do WB od strony Żywca tuż przed wjazdem przyspieszają do 70 km. I analogicznie z wyjazdowymi w kier. Żywca.

5
Ruch kolejowy / Odp: Pytanie - R146 stacja Testowo
« dnia: 12 Listopad 2020, 22:20:09 »
W folderze z exe masz R146 w pdf

6
Ruch kolejowy / Odp: Pytanie - R146 stacja Testowo
« dnia: 12 Listopad 2020, 15:44:16 »
W załączniku dwa pliki - szlak z/do Liskowa i z/do Ślemienia. Tym razem nocka, by było mi troszkę łatwiej. Tak wiem że nie powinienem był wypełniać tego ołówkiem, aczkolwiek myślę że do nauki mogę sobie pozwolić na taki zabieg by po prostu nie marnować papieru. Troszkę słabo widać, jakby co ewentualnie poprawie całość długopisem. I pominąłem zapis początku dyżuru na samym początku.

Nie widziałem trochę co zrobić z pociągiem 63116, który u mnie łączy się z 43110. Z racji tego, że początkowo 63116 przyjąłem na tor 2 - i tak też wpisałem w R146, to aby grupa wagonów ze Zbyszek znajdowała się na końcu składu (wedle uwag w SWDR) musiałem przestawić go na tor 4, gdzie bieg skończył 43110. I przy wyprawianiu pociągu do Ślemienia byłem zmuszony wpisać odjazd z toru numer 4. W rubryce 7 zaznaczyłem tylko, że było łączenie pociągów.

I jak to jest jeśli chodzi o chronologie czasu, czy musi ona być bezwzględnie zachowana? Tzn w górnym wierszu 6308 odjechał ode mnie w str. Śl o 18:20, a pod spodem o 18:19 od strony Ślemienia przyjechał 36245. Czy ten zapis jest poprawny?

7
Ruch kolejowy / Odp: Pytanie - R146 stacja Testowo
« dnia: 12 Listopad 2020, 15:14:59 »
Ja absolutnie nie jestem dyżurnym ruchu. Czy ten symulator jest przeznaczony tylko dla DR? Owszem pracuje na kolei w zakładzie napraw lokomotyw, ale nie jestem związany z prowadzeniem ruchu kolejowego, bez obaw. Symulator znalazłem nie tak dawno temu i mnie zainteresował. A z racji tego, że pewnych rzeczy nie rozumiem - pytam. Bo zapisy w ir-1 nie są jeszcze dla mnie aż tak oczywiste.
Ten symulator jest dla wszystkich tylko radzę najpierw trochę się zapoznać z dokumentacją, to ponoże stawiać pierwsze kroki. Dokumentację pobierasz razem z symulatorem.

W dokumentacji nie jest opisany sposób prowadzenia R146.

8
Ruch kolejowy / Odp: Pytanie - R146 stacja Testowo
« dnia: 11 Listopad 2020, 13:22:19 »
Ja absolutnie nie jestem dyżurnym ruchu. Czy ten symulator jest przeznaczony tylko dla DR? Owszem pracuje na kolei w zakładzie napraw lokomotyw, ale nie jestem związany z prowadzeniem ruchu kolejowego, bez obaw. Symulator znalazłem nie tak dawno temu i mnie zainteresował. A z racji tego, że pewnych rzeczy nie rozumiem - pytam. Bo zapisy w ir-1 nie są jeszcze dla mnie aż tak oczywiste.

9
Ruch kolejowy / Odp: Pytanie - R146 stacja Testowo
« dnia: 10 Listopad 2020, 23:27:08 »
Dobrze, jakbym mógł prosić o wyjaśnienie jeszcze pewnej kwestii.

Pociągi, które będą przyjęte, a następnie wyprawione, należy na
obu stronicach wpisywać w tym samym wierszu, jeżeli jednak pociąg jest wyprzedzony przez inny pociąg, kończy lub rozpoczyna
bieg, wyprawienie pociągu notuje się w innym dzienniku ruchu,
niż przyjęcie tego pociągu, odpowiedni poziomy wiersz w przeciwległej stronicy należy zakreskować; na stacjach węzłowych
i rozrządowych, w razie potrzeby można w regulaminie technicznym postanowić, że zapisy dotyczące tego samego pociągu na
każdej z obu stronic mogą być dokonywane w różnych wierszach.

W praktyce mam rozumieć wygląda to tak, że jeśli mam pociąg towarowy jadący od Ślemienia i biorę go na bok, bo ma krzyżowanie z osobowym i musi jeszcze jednego przepuścić, to na stronie z/do Ls robię krechę. Jak go wypuszczam w stronę Ls analogicznie robię krechę na przeciwnej stronie tj. z/do Ślemienia?

A jesli w jednym czasie wyjeżdża mi pociag "xxxx" z Ls "yyyy" z Śl? Czy jako pierwszy powinienem wpisać poc. z Śl, bo do jedzie do mnie szybciej, od razu przynieść go na przeciwną stronę, a dopiero pod spodem poc z Ls i również przenieść na drugą stronę?
Bo godziny muszą się zgadzać i nie może być takie sytuacji gdzie w pierwszym wierszu poc. bedzie mial przyj. 4:02 odj 4:05, a w wierszu pod spodem 4:00 odj 4:02? Mimo że odjechały z sąsiednich stacji w tym samym czasie.

10
Ruch kolejowy / Odp: Pytanie - R146 stacja Testowo
« dnia: 10 Listopad 2020, 13:40:08 »
I jeśli prowadzę jeden dzienniczek dla szlaku z/do Śl i z/do Ls, i osobny do Bk to jeśli jakiś pociąg jedzie z Śl do Bk, powinienem zrobić kreskę na kartce przeznaczonej z/do Ls w tym samym wierszu. Aczkolwiek czy tak samo powinienem robić gdy powiedzmy jest poc 0000 z Ls do Śl, go zapisuje w jednym dzienniczku w tych samym wierszach, ale czy powinienem ten sam wiersz zakreślić również w Bk?

11
Ruch kolejowy / Odp: Pytanie - R146 stacja Testowo
« dnia: 10 Listopad 2020, 13:25:07 »
Pytanie odnośnie ir-1:

obsługa urządzeń jednoodstępowej (półsamoczynnej) blokady liniowej – wówczas w rubrykach 5 i 6 notuje się czas
blokowania odpowiednich bloków liniowych; jeżeli czas blokowania bloku liniowego różni się co najmniej o jedną minutę
od rzeczywistego czasu przyjazdu względnie odjazdu pociągu, wówczas czasy te należy zanotować w formie ułamka,
podając w liczniku czas rzeczywisty, a w mianowniku czas
blokowania,

Tego nie bardzo rozumiem. Chodzi o to, że jeśli Ls pyta mnie o wolną drogę powiedzmy o 6:03, ja mu ją od razu daje, a pociąg z Ls odjeżdża 6:07, powinienem czas odjazdu zapisać w formie ułamka podając w liczniku czas 6:07, a w mianowniku 6:03?

12
Ruch kolejowy / Pytanie - R146 stacja Testowo
« dnia: 09 Listopad 2020, 22:25:44 »
Witam,

Otóż dla urozmaicenia symulacji wydrukowałem sobie parę kopii R146 i chciałem się dowiedzieć czy w sposób prawidłowy prowadzę tę dokumentację?
W załączniku 3 zdjęcia; szlak do Śl, Ls i Bk. Jeśli coś źle wpisuje, proszę o wyjaśnienie co poprawić ;)

13
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Posterunek 3 - pytanie
« dnia: 22 Czerwiec 2020, 21:48:47 »
Który to który to ja wiem, dziwni mnie jednak fakt, że Lisków musi powiadamiać dróżnika nawet, gdy pociąg wyprawia sąsiednia stacja. Ale jeśli mówisz, że Ls ma pewne błędy to trzeba to zaakceptować. Dzięki!

14
Lisków (stara wersja symulatora) / Posterunek 3 - pytanie
« dnia: 22 Czerwiec 2020, 16:41:49 »
Witam,

Mam pytanie, dlaczego w mojej gestii jest powiadomienie dróżnika przejazdowego o odjeździe pociągu z Liskowa Miasta do Liskowa, czyli w moim kierunku? Czy to nie dyżurny z Miasta jako wyprawiający pociąg ma obowiązek powiadomić posterunek 3? Jeśli wszystko jest w porządku i tak powinno być i ja o czymś nie wiem, to jak zgłaszać zamknięcie przejazdu w takiej sytuacji? Ja to próbowałem robić tak: dwa dzwonki, info że pociąg wjeżdża, ale w takiej sytuacji nie dzieje się nic, dróżnik nie chce zamknąć przejazdu. Jeśli ja wyprawiam pociąg, zapowiadam jednym dzwonkiem dodatkowo mówię że pociąg odjeżdża to zamknięcie przejazdu niemal natychmiastowe :)

15
Lisków (stara wersja symulatora) / Problemy z blokada od Tęczy.
« dnia: 09 Lipiec 2018, 22:17:47 »
Witam. W trybie ręcznego generowania ruchu, po przyjeździe pociągu od Tęczy do Liskowa nie mogę potwierdzić jego przybycia, klikając w odpowiedni przycisk na pulpicie. Co za tym idzie, gdy Wilamowice wyprawią kolejny pociąg bedzie on stał na Tęczy dopóki nie zwolnie blokady... pytanie jak to zrobić?

Strony: [1] 2