Forum Główne > Ruch kolejowy

Rozkaz pisemny "N"

<< < (2/5) > >>

uetam:
Nie powinien. Wez przyklad ze swojego podworka czyli na przyklad Boguszow Gorce - Boguszow Gorce Zachod gdzie teraz jezdzi sie na tor lewy na sam sygnal zastepczy i  wskaznik W24 mimo tego, ze od lat nie ma tam sprawnej blokady liniowej.

jageer:

--- Cytat: mateu w 02 Luty 2013, 22:05:18 ---Nie powinien. Wez przyklad ze swojego podworka czyli na przyklad Boguszow Gorce - Boguszow Gorce Zachod gdzie teraz jezdzi sie na tor lewy na sam sygnal zastepczy i  wskaznik W24 mimo tego, ze od lat nie ma tam sprawnej blokady liniowej.

--- Koniec cytatu ---

Dokładnie, blokada jest dwukierunkowa. Raczej wątpię, żeby w takim przypadku dodatkowo ktoś nie będzie unieważniać na lewym.


--- Cytat: stanislaw57 w 02 Luty 2013, 16:37:32 ---A czy z ISDR z przeciwnej strony też tak można postąpić dla jazdy po torze sąsiednim w tym samym czasie? Myślę, że ze względu na zasadę ruchu prawostronnego rozkaz pisemny "N" nie przewiduje takiego przypadku.

--- Koniec cytatu ---

No chyba nie jest idiotą, że jak jadę do niego po prawym i lewym i widzi odblokowany u siebie końcowy to raczej na czołowe z własnej woli nie puści.
Mnie nie interesuje, że przepisy takiego czegoś nie przewidują. Są różne sytuacje i przepisy powinny to regulować. A nie kłócić się z instruktorem, dla którego opcja 1 jest dobra, a dla drugiego opcja 2 ;]

stanislaw57:
ISDR nie jest idiotą i po każdym  torze zajętym nie puści pociąg na przeciw drugiemu. Mowa o torze wolnym. Na szlaku Boguszów Gorce - Boguszów Gorce Zachód nie ma sbl. Chodzi o sytuację kiedy w czasie modernizacji szlaku dwutorowego z sbl (SS) blokada liniowa jest unieważniona również dla toru czynnego i brak jest możliwości podania Sz z W24. Czy w takiej sytuacji winien być wydany rozkaz "N" czy "S" z informacją o unieważnieniu sbl. Poza tym dlaczego blokada liniowa dwukierunkowa ma usprawiedliwiać brak przekazania informacji o tym co się dzieje na torze sąsiednim (zamkniętym) kiedy pociąg jest wyprawiany w kierunku przeciwnym do zasadniczego (wyjątek od reguły), nawet jeśli blokada liniowa nie jest już podstawą prowadzenia ruchu po tym torze (czynnym). Przepis przepisem, ale czym to można uzasadnić?
Zgadzam się, że nikt nie powinien interpretować przepisów na własną rękę, ale dyskutować można i to forum chyba temu służy.

uetam:
Nie ma SS ale jest 'teoretycznie' PP a instrukcja wyraznie mowi, ze w takich wypadkach nie informuje sie o zamknieciu toru.
W przypadku o ktorym mowisz dyktujesz S na uniewaznienie blokady (tylko rubryka 3) i N na wyjazd na tor lewy (tylko rubryka 2 i ewentualnie 4).

MaKu:
W takim przypadku, gdy prace modernizacyjne trwają dłużej niż 3 tygodnie (chyba tyle) tor sąsiedni powinien być wyposażony w tymczasową półsamoczynną blokadę dwukierunkową. Wszystko zarządzone telegramem. Więc o jakim kolwiek unieważnieniu sbl nie powinno być mowy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej