Autor Wątek: Typ urządzeń na stacji Warszawa Główna Towarowa  (Przeczytany 12041 razy)

Offline kapsel2696

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Typ urządzeń na stacji Warszawa Główna Towarowa
« dnia: 24 Luty 2020, 23:50:27 »
Witam!
Jakiś czas temu miałem okazję "zwiedzić" nastawnie dysponujące stacji Warszawa Główna Towarowa. W załączniku przesyłam rysunek pulpitu jednej z nich. Były one wówczas wyposażone w urządzenia przekaźnikowe. Zainteresował mnie rodzaj tych urządzeń. Według mnie przypominają jakąś modyfikację typu PB, ale nie jestem ekspertem. Wolę dopytać się osób, które dysponują większą wiedzą. 
Czy ktoś byłby w stanie określić typ tych urządzeń?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Typ urządzeń na stacji Warszawa Główna Towarowa
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Luty 2020, 12:35:28 »
Zgadza się, są to (czy raczej były) urządzenia typu CBP-83, opracowane jako modyfikacja urządzeń PB, gdy było już wiadomo że JZH-111 nie będą dalej wdrażane. Urządzenia CBP-83 zostały zastosowane na kilkunastu średnich i większych stacjach. Największe różnice wprowadzono w grupie wybierającej (przebiegowe nastawianie) oraz w kontroli i zwalnianiu przebiegu. Obsługa pulpitu jest bardzo podobna do PB, jedną z różnic są grupowe przyciski Sz.
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2020, 03:13:03 wysłana przez Paweł »

Offline kapsel2696

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Typ urządzeń na stacji Warszawa Główna Towarowa
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Luty 2020, 17:33:08 »
Dziękuję za odpowiedź, właśnie to chciałem wiedzieć. Obecnie działają już tam urządzenia komputerowe.