Autor Wątek: Lisków - Dyskusja (archiwalne)  (Przeczytany 963327 razy)

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #765 dnia: 23 Październik 2014, 19:26:37 »
@piotrek_wiedenka  zwróciłeś uwagę czego tyczy się mój post z godz 9:49? Przedewszystkim pierwszy wpis i pierwsza edycja? Bądź co bądź posterunek nr 3, poprawnie reaguje na wydawane polecenia, a screen który wkleiłem, wynikiem był moich "eksperymentów", o czym później zapomniałem i uznałem za błąd. Tak czy siak Lm dało pozwolenie na wyjazd, a blokady nie zwolniło, co widać w save. @Droznik w żadnym wypadku niczego do Ciebie nie mam! Poprostu takie odniosłem wrażenie.
« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2014, 19:30:41 wysłana przez melis »

Offline piotrek_wiedenka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z kątowni.
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #766 dnia: 23 Październik 2014, 19:31:20 »
Przecież zgodę otrzymałeś więc nie wiem o co chodzi, przecież S2 można podać, dali zgodę świecisz i jazda.
-Mechaniku jazda na Sz.
-Dobrze.
-Podałam, świeci?
-Świeci, nie świeci, świeci, nie świeci, świeci, nie świeci.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #767 dnia: 23 Październik 2014, 19:37:02 »
Ja rozumiem, że tak można. Ale podpada to chyba pod błąd prawda, skoro szlak wolny? Poza tym w realu raczej dyżurny, nie dał by Sz słysząc zgodę, a widząc zajętość blokady?
Edycja: Blokada  była zwolniona, tylko wyświetlany jej kierunek, odwrotny.
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2014, 14:30:43 wysłana przez melis »

Offline thecameradoesntlie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wlkp
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #768 dnia: 25 Październik 2014, 16:47:13 »
Hej :)
Pytanko odemnie - dlaczego nie mogę uruchomić symulacji od godziny 18 ( zarówno w poniedziałek i niedzielę) ?

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #769 dnia: 25 Październik 2014, 19:06:56 »
Ponieważ, nie jest to finalna wersja Liskowa, a zarazem RJ do niego.
Zarówno autor Liskowa, jak i ja owy rozkład poprawiam.

Finalnie, będzie oczywiście dostępna 6 i 18 w pn i so.

Offline thecameradoesntlie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wlkp
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #770 dnia: 26 Październik 2014, 08:59:31 »
Dzięki za odpowiedź :)

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #771 dnia: 28 Październik 2014, 16:24:36 »
Powtórka sytuacji z 7780. Brak możliwości obsługi semafora X, z kier Lm. Save w załączniku.

Offline MuNiO

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #772 dnia: 28 Październik 2014, 23:53:50 »
Powtórka sytuacji z 7780. Brak możliwości obsługi semafora X, z kier Lm. Save w załączniku.

Ze speedpolu nie można dać manewru na TM201

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #773 dnia: 29 Październik 2014, 07:11:30 »
Można tylko bez używania nastawiania przebiegowego. Tak czy siak jest to błąd, który jakimś cudem przy następnych składach, zanika. PS: czy w tej najnowszej wersji, opcja wprowadzania ruchu dwukierunkowego, została usunięta?
« Ostatnia zmiana: 29 Październik 2014, 14:17:46 wysłana przez melis »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #774 dnia: 29 Październik 2014, 15:10:08 »
PS: czy w tej najnowszej wersji, opcja wprowadzania ruchu dwukierunkowego, została usunięta?

Przecież działa.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #775 dnia: 29 Październik 2014, 15:39:30 »
Faktycznie, ale tylko na kierunku Borek?

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #776 dnia: 29 Październik 2014, 15:51:22 »
Faktycznie, ale tylko na kierunku Borek?

Tak. Ruch dwukierunkowy wprowadza się tylko na szlakach, gdzie jest blokada niezbanalizowana. Czyli jednokierunkowa ;) Do Wilamowic jest 2 kierunkowa, a reszta to jednotory... Więc tam nie wprowadza się ruchu dwukierunkowego.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #777 dnia: 29 Październik 2014, 16:02:21 »
Heh a toś mnie oświecił :) Dzięki serdeczne. Jak widać spore mam braki w wiedzy ;)

Offline Bedziol

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #778 dnia: 29 Październik 2014, 18:09:10 »
Witam
Po pierwsze dziękuję autorom programu za ich ciężką pracę, czego efektem jest ten niesamowity symulator, naprawdę jestem pod wrażeniem i gratuluję. A teraz do rzeczy, mam parę spostrzeżeń, jakie udało mi się zauważyć.
1) Po ustaleniu przebiegu od semafora W do P z podaniem wjazdu na semaforze W nie jestem w stanie przełożyć rozjazdów 30/28. Dzieje się tak zarówno przy próbie użycia nastawiania przebiegowego jak i przy nastawianiu indywidualnym ( na szczęście korbowanie działa bez zarzutów ;)). Rozjazdy można przestawić dopiero po ręcznym skasowaniu przebiegu.
2) Po zamknięciu toru nr 2 (Z Wiliamowic do Liskowa) chcę aby dyżurny z Wiliamowic wyprawiał pociągi po torze lewym, ale dzwoniąc do niego i wybierając przycisk "Ruch dwukierunkowy" nic się nie dzieje. Nie wiem czy robię to we właściwy sposób.
3) Brakuje mi możliwości wykonywania manewrów w stronę szlaku do Wiliamowic, szczególnie gdy jest duży tłok na stacji.

Offline greg86

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Skąd: Największe miasto bez kolei pasażerskiej w Europie
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #779 dnia: 29 Październik 2014, 18:25:37 »
1) Po ustaleniu przebiegu od semafora W do P z podaniem wjazdu na semaforze W nie jestem w stanie przełożyć rozjazdów 30/28. Dzieje się tak zarówno przy próbie użycia nastawiania przebiegowego jak i przy nastawianiu indywidualnym ( na szczęście korbowanie działa bez zarzutów ;)). Rozjazdy można przestawić dopiero po ręcznym skasowaniu przebiegu.
Te zwrotnice wchodzą w skład drogi ochronnej i ich przełożenie po podaniu wjazdu nie jest możliwe.
2) Po zamknięciu toru nr 2 (Z Wiliamowic do Liskowa) chcę aby dyżurny z Wiliamowic wyprawiał pociągi po torze lewym, ale dzwoniąc do niego i wybierając przycisk "Ruch dwukierunkowy" nic się nie dzieje. Nie wiem czy robię to we właściwy sposób.
Wprowadzając ruch dwukierunkowy należy podać nr toru, po którym ma być on prowadzony (tak sądzę)
3) Brakuje mi możliwości wykonywania manewrów w stronę szlaku do Wiliamowic, szczególnie gdy jest duży tłok na stacji.
Jeśli dobrze myślę (laik mimo wszystko jestem) to należy wysłać zapytanie o zgodę na manewr na tor szlakowy, a po otrzymaniu zgody, rozkaz pisemny dla pociągu z pozwoleniem na manewr za sygnał S1 do km i z powrotem. Poprawcie mnie jeśli się mylę.