Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 7 8 9 [10]
91
ISDR Lisków / Edytor RJ dla Liskowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Amder555 dnia 07 Lipiec 2020, 17:48:44 »
Witam!

Czy jest dostępny może Edytor Rozkładu Jazdy dla stacji Lisków?

Wpadłem na pomysł na nowy rozkład jazdy ,a w folderze z Liskowem nie ma tego programu, i czy ewentualnie można skorzystać z Edytora RJ dla na przykład Testowa?

Pozdrawiam!
92
Inne / Egzamin - kierownik pociągu towarowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wannabe dnia 05 Lipiec 2020, 19:36:48 »
Cześć!

Niedługo czeka mnie egzamin na kierownika pociągu towarowego. Od kursu minęło spoooro czasu, dlatego zastanawiam się, czy w ogóle coś pamiętam. Macie może jakieś materiały lub rady odnośnie zadań, które mogą pojawić się na egzaminie?
93
ISDR Lisków / Odp: Pociągi z Tefamy nie przyjeżdżają.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michAL_en57 dnia 04 Lipiec 2020, 20:06:28 »
Dzień dobry. Mam identyczny problem, jak @LisiczekPL. Od kiedy rozpocząłem symulację, nie przyjechał ani jeden pociąg z Tefamy. Proszę o pomoc i wyjaśnienie, czy jest to spowodowane jakimś błędem w programie, czy może ja nie wykonałem jakiejś czynności. Korzystam z domyślnego rozkładu jazdy. Załączam plik sav.
94
Ruch kolejowy / Odp: Wypadki kolejowe (wydzielone z: Egzamin zawodowy...)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez EN57-002 dnia 03 Lipiec 2020, 13:10:26 »
  Ryszard S., i jego pomocnik Zygmunt N., podali, że po godzinnym postoju na stacji Czerna i po przejściu pociągu pospiesznego 67001, Zygmunt N. przy pomocy mechanika, Ryszarda S. przeprowadził uproszczoną próbę hamulca zespolonego w poc. 98381. Według wyjaśnień młodszego mechanika, Zygmunta N., sprężone powietrze dochodziło do ostatniego wagonu i ten wagon ze stanowiska mechanika na lokomotywie został zahamowany, a następnie odhamowany. Po powrocie na lokomotywę Zygmunt N. odnotował w karcie próby hamulca zespolonego przeprowadzenie uproszczonej próby hamulca zespolonego na stacji Czerna. Jak poprzednio , nie przedłożył dokumentacji pociągowej dyżurnemu ruchu tej stacji, by potwierdzić przeprowadzenie tej próby. I tym razem powtórzono poprzednie nieprawidłowości, tj. niedziałanie hamulca zespolonego w ostatnim wagonie pociągu 98381. Dodać należy, że po rzekomym przeprowadzeniu próby hamulca zespolonego pociąg stał na stacji Czerna jeszcze około 20-30 min.
  Dyżurna ruchu stacji Czerna, Henryka S, powiedziała później, że drużyna trakcyjna pociągu 98381 nie zawiadomiła jej, iż ma zamiar przeprowadzić uproszczoną próbę hamulca zespolonego. Nie widziała z nastawni dysponującej, by ktoś takie czynności przy pociągu przeprowadzał. Nadto nie uprzedziła ona przez radiotelefon drużyny trakcyjnej o mającym nastąpić odejściu pociągu 98381, ani też nie zażądała przeprowadzenia uproszczonej próby hamulca zespolonego, a następnie przedłożenia dokumentacji pociągowej w celu potwierdzenia jej przeprowadzenia. Po otrzymaniu informacji, że pociąg 98381 może być wyprawiony w drogę, dyżurna ruchu, Henryka S., przygotowała drogę przebiegu oraz podała sygnał zezwalający na semaforze wyjazdowym i wciągu 5 min. od otrzymania tej informacji tj. o 01:46 pociąg 98381 odszedł w dalsza drogę. Bieg pociągu przez Bytom Odrzański, Nową Sól do stacji Niedoradz, tj, przejście odcinka 25,200 km odbyło się bez zakłóceń.
   Nim jednak opiszę dalszy bieg wydarzeń, zatrzymam się na chwilę by wyjaśnić niektóre zagadnienia eksploatacyjno-techniczne. Szlak Niedoradz – Stary Kisielin ma długość 9,750 km. Na kierunku nieparzystym znajduje się znaczne, ciągłe wzniesienie o różnej wartości w tym na długości kilku kilometrów wynosi ono 10‰. A ponadto na tym szlaku obowiązywała w odległości około 5-6 km od stacji Niedoradz jazda bezprądowa przy kabinie sekcyjnej na długości 200 m po łuku i na wzniesieniu 10‰. Dopuszczalne obciążenie pociągów towarowych na odcinku Wrocław - Czerwińsk wynosiło 3200 t, przeto wprowadzono obowiązek używania na szlaku Niedoradz – Stary Kisielin popychaczy. Znalazło to wyraz w służbowym rozkładzie jazy zeszyt VII-29 str. 7, gdzie postanowiono, że każdy pociąg towarowy o ciężarze ponad 2000 t musi odejść z Niedoradza do Starego Kisielina z popychaczem oraz w regulaminie technicznym stacji Niedoradz, w którym nakazano, że każdy pociąg towarowy o ciężarze brutto ponad 1800t musi odejść ze stacji Niedoradz do Starego Kisielina z popychaczem. Niezależnie od tego drużyny trakcyjne lokomotywowni Czerwińsk (obsługujące w ruchu towarowym pociągi na tym szlaku) obowiązywały zarządzenia dotyczące obowiązku jazd na szlaku Niedoradz – Stary Kisielin z popychaczem wtedy, kiedy ciężar pociągów przekraczał 2000 t. Obowiązek używania popychaczy wynikł z konieczności zapewnienia ciągłości ruchu i wykluczenia możliwości utknięcia na tym szlaku ciężkich pociągów oraz z konieczności wyeliminowania zerwań pociągów, zwłaszcza cięgieł przy wagonach kursujących z ograniczoną prędkością z powodu przekroczenia terminu okresowych napraw.
   Pociąg towarowy 98381 (relacji Zabrze Makoszowy – Kostrzyn) o ciężarze brutto 2554 t, kursujący z ograniczoną prędkością do 50 km/h, ze względu na stan techniczny wagonów (w tym cięgieł) spełniał warunki, by obligatoryjnie ze stacji Niedoradz odejść do Starego Kisielina z popychaczem.
   Tyle przepisy, a jaka była sytuacja techniczno-ruchowa na stacji Niedoradz 28-04-1986 około 02:20?
   Na torze nr 4 stał (uprzednio rozwiązany) pociąg 98389 przy lokomotywie ST44-1073, po szczegółowej próbie hamulca zespolonego, gotowy do odejścia ze stacji. Na torze bocznym nr 101 w okręgu nastawni wykonawczej (położonej od strony stacji Nowa Sól) stał elektrowóz ET22-216 prowadzony przez mechanika, Mieczysława D., i młodszego mechanika, Zdzisława G., przeznaczony jako popychacz pociągów towarowych biegnących na szlak Niedoradz – Stary Kisielin. Nastawnia dysponująca stacji Niedoradz usytuowana jest w pobliżu głowicy rozjazdów od strony stacji Stary Kisielin. Pełnił tam służbę dyżurny ruchu Karol L., lat 36, z jedenastoletnim stażem na tym stanowisku.
   Tymczasem o 02:09 pociąg 98381 odszedł ze stacji Nowa Sól i zbliżał się do stacji Niedoradz. Dyżurny ruchu stacji niedoradz, Karol L., nawiązał przez radiotelefon łączność z mechanikiem tego pociągu, Ryszardem S., i zapytał go, jaki prowadzi pociąg pod względem ciężaru. Otrzymał odpowiedź, że lekki poniżej normy. Karol L., przekazał tę informację dyspozytorowi odcinkowemu ruchu w Zielonej Górze, ale ten odpowiedział Karolowi L., że pociąg 98381 miał ciężar brutto około 3200 t. To jednak nie zadowoliło Karola L. Ponownie porozumiał się przez radiotelefon z mechanikiem, Ryszardem S., pytając, czy potrzebny mu jest popychacz do biegu z Niedoradza do Starego Kisielin, na co Ryszard S. miał odpowiedzieć, że w składzie tego pociągu około połowa wagonów jest w stanie próżnym i nie ma potrzeby użycia popychacza. Karol L. zadysponował więc przebieg pociągu 98381 przez stację i po chwili na semaforach wjazdowym i wyjazdowym stacji Niedoradz ukazał się sygnał "wolna droga".
   Mechanik Ryszard S., przedstawił przebieg tej rozmowy przez radiotelefon następująco. Dyżurny ruchu stacji Niedoradz zapytał go, czy potrzebny jest popychacz. Odpowiedział, że nie, ponieważ w składzie pociągu część wagonów jest próżnych, więc nie ma pełnego, rozkładowego ciężaru brutto. Na co dyżurny ruchu odpowiedział, że przez stację Niedoradz będzie dla niego przelot. Wyjaśnienia mechanika potwierdził jego pomocnik, młodszy mechanik Zygmunt N.
                                                                                                   c. d. n.
95
ISDR Lisków Miasto / Kontenery na Odrę.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kubulek78 dnia 02 Lipiec 2020, 13:06:09 »
Witam, taka głupia sprawa xD. Po jakim czasie pojawi sie okno dialogowe że wagon został załadowany ? Chodzi mi o pociąg TMS 684061. Mam nadzieję że pomożecie, dzięki.
96
ISDR Lisków / Odp: Pytanie o pociągi do obsługi wagonów.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez melis dnia 29 Czerwiec 2020, 19:58:53 »
Gdzieś jest dobry opis w pdfie do rozkładu Maku. Później może znajdę, albo ktoś inny się "podłoży" :D Jest tu w załączniku pierwszego posta: https://isdr.pl/index.php/topic,346.0.html
97
ISDR Lisków / Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł dnia 29 Czerwiec 2020, 02:26:44 »
Poza tym nie można jej ściągnąć, więc nie mogę sam tego sprawdzić...

Link na górze forum faktycznie był błędny, poprawiłem.

Istotnie stacje Lisków i Lisków Miasto nie były w pełni ukończone ani dokładnie sprawdzone.
98
Kosz / Odp: Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MuNiO dnia 28 Czerwiec 2020, 22:00:08 »

Twoje mądrości są prymitywne i przerażające - nie wszyscy mają komputery z takim samym oprogramowaniem, jak masz ty. Już raz wytknąłem twoją durnotę, ale ty z uporem maniaka mądrujesz dalej.  Pozdrawiam, mędrcu.


Pisz za siebie, nie jesteś idealny i sam popełniasz masę błędów. Ja Tobie przedstawiłem fakty z realnego posterunku, sam się "mądrujesz" nie sprawdzając tego w symulacji. Czasami wypada zdjąć klapki z oczu.  PS pisząc o tym że nie można zassać symulacji  (jest cały czas dostępna na widoku) to automatycznie tracisz wiarygodność.


wydzielone - off-topic i zbędne przepychanki
Paweł
99
Kosz / Odp: Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł Piotr dnia 28 Czerwiec 2020, 21:09:26 »
Poza tym nie można jej ściągnąć, więc nie mogę sam tego sprawdzić...

Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury ..... jest do zassania i to w widocznym miejscu : https://isdr.pl/index.php/topic,298.0.html - trochę więcej samodzielności
Twoje mądrości są prymitywne i przerażające - nie wszyscy mają komputery z takim samym oprogramowaniem, jak masz ty. Już raz wytknąłem twoją durnotę, ale ty z uporem maniaka mądrujesz dalej.  Pozdrawiam, mędrcu.
100
Kosz / Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MuNiO dnia 28 Czerwiec 2020, 20:24:59 »
Poza tym nie można jej ściągnąć, więc nie mogę sam tego sprawdzić...

Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury ..... jest do zassania i to w widocznym miejscu : https://isdr.pl/index.php/topic,298.0.html - trochę więcej samodzielności
Strony: 1 ... 7 8 9 [10]