Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Paweł

Strony: 1 ... 56 57 58 [59]
871
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Udźwiękowienie symulatora
« dnia: 06 Grudnia 2010, 20:57:50 »
Kierownicy w większości i tak robią przerwę między 12 a 345  więc nie powinno być źle. Kwestia jest tylko taka, jakie są zapatrywania Szefostwa na to.

Nie patrząc już nawet na problem objętości plików, nagranie wszystkich liczb (musiały by być osobno jedności, dziesiątki, setki - powyższy numer składał by się z 5 kawałków - wtedy wychodzi niecałe 40 plików), możliwych radiotelefonogramów, wszystkich nazwisk (w bazie jest prawie 300, można by ostatecznie część usunąć) może było by wykonalne, ale już nie wyobrażam sobie np. powtarzania treści rozkazów, a konkretnie zawartości pól typu "Inne", gdzie użytkownik może wpisać co chce. Wychodzi na to, że musiałbym w tym celu napisać od podstaw kompletny syntezator mowy ;)

872
Co masz na myśli pisząc: blokada jednoodstępowa, chodzi ci o blokadę z izolacją toru i blokiem poz ??

Raczej chodzi o blokadę SHL-12, tylko że z jednym odstępem. Swoją drogą to też jest SBL, mimo że nie ma semaforów odstępowych.

873
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Udźwiękowienie symulatora
« dnia: 06 Grudnia 2010, 19:38:57 »
Np w TW jest teraz ciekawy dźwięk od blokady C, a przykładowo Oborniki Śl, czy gaj mają taki dźwięk, jak praca prawdziwego bloku.

Właśnie - pytanie czy to możliwe, że blok został umieszczony w pulpicie, lub że tak wyraźnie słychać go z przekaźnikowni (w dolnej kondygnacji)? Bo raczej to jest dźwięk bloku, a nie jakiegoś brzęczyka który akurat brzmi tak samo.

874
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Dokumenty do symka
« dnia: 06 Grudnia 2010, 18:43:08 »
jak Paweł się na to zapatruje, ale jeżeli da radę, to może powstanie podg Gaj
Na razie na tapecie jest inny posterunek ;)

Taa, każdy by chciał "swój" posterunek do symka, ale obawiam się że jeszcze sporo roboty zostało z "TW" ;)

875
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Udźwiękowienie symulatora
« dnia: 06 Grudnia 2010, 18:39:39 »
W tym momencie w "TW" udźwiękowione zostało w zasadzie wszystko co miało być, może poza RASP-em, który dostał dźwięki "zastępcze" (niestety brak nagrań oryginalnych). W przyszłości przy tworzeniu realnych stacji przydało by się mieć nagrane co trzeba (np. blokada Eap wyposażona może być w buczek zamiast dzwonka), o ile nie będzie się miało do dyspozycji podobnych nagrań - może być to nieco problematyczne, bo trzeba mieć możliwość wejścia na daną nastawnię i mieć czym nagrywać (nagrania z jakością klasy "telefon komórkowy" raczej odpadają, chyba że poglądowo, a nie do wykorzystania w programie), a do tego niektórych dźwięków nie da się włączyć na życzenie (np. sygnalizacja usterki).

Jeżeli chodzi o udźwiękowienie innych rzeczy - pierwsze co mi się nasuwa na myśl to odgłosy przejeżdżającego taboru - to była by fajna rzecz, ale aktualnie format składów jest na to zbyt prymitywny (nie zawiera informacji o rozstawach osi czy też dokładniejszych informacji o pojazdach trakcyjnych).

Nagrania rozmów na radiotelefonie - to raczej odpada ze względu na konieczność nagrania dużej liczby wypowiedzi z których by to było składane, najlepiej jeszcze przez kilka różnych osób - efekt będzie taki, że nagrania będą stanowić 90% objętości programu. Eksperymentowałem tu z syntezatorami mowy, ale wyniki nie były powalające, ponadto wymaga to zainstalowania porządnego polskiego syntezatora (nie ma to jak Microsoft Bob powtarzający rozkaz w języku "ponglisz").

876
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Dokumenty do symka
« dnia: 06 Grudnia 2010, 18:27:12 »
Jeżeli ktoś posiada jakieś wzory przydatnych dokumentów w .doc albo czymś podobnym, to mogę je dodać do paczki.

877
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Dokumenty do symka
« dnia: 06 Grudnia 2010, 18:13:28 »
Nie planuję dodatkowej zakładki z dziennikiem ruchu. Kolejne zakładki to konieczność dodatkowego klikania żeby coś wpisać/zobaczyć, a jak ktoś koniecznie chce wypełniać na komputerze to można otworzyć formularz w edytorze tekstu.

878
Ir-1 §37
1. (...) Pociąg przyjmowany na tor boczny należy zatrzymać przed semaforem wjazdowym (drogowskazowym) i wprowadzić go do stacji z prędkością do 20 km/h, z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności określonych w rozkazie pisemnym "O".

879
Testowo / Odp: problem z SSP
« dnia: 05 Grudnia 2010, 21:34:55 »
Ctrl, prawym klawiszem myszy na "ZEROWANIE", "Dalej", Enter.

880
Testowo / Odp: problem z SSP
« dnia: 05 Grudnia 2010, 18:10:26 »
Witam!

W symulatorze awaria czujników występuje, gdy błędne zliczenie osi spowoduje ujemne wskazanie licznika. Błędne zliczenie jest zdarzeniem losowym, nie wynika z trwałej usterki. Po prostu potwierdź alarm i wyzeruj liczniki z UZK.

881
ISDR - Tematy ogólne / Odp: sbL
« dnia: 23 Listopada 2010, 20:03:05 »
Działanie USRK w symku opiera się m.in. na podstawie typowych schematów obwodów E1. Zgodnie z nimi wyciągnięcie przycisku sygnałowego spowoduje zadziałanie przekaźnika Kzw, który nie pozwoli na ponowne wyświetlenie sygnału do czasu zwolnienia przebiegu. Inaczej będzie gdy semafor wygasi się "sam" - wtedy przekaźnik Kzw nie wzbudzi się. To w teorii - a w praktyce bywa różnie, więc może się zdarzyć że urządzenia na jakiejś stacji będą zachowywać się nieco inaczej niż w symulatorze.

882
ISDR - Tematy ogólne / Odp: przełaczniki kr i pj
« dnia: 21 Listopada 2010, 22:46:52 »
Kasowanie rozprucia i przestawianie przy uszkodzonym IZ - patrz help.

883
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Wątek testowy
« dnia: 09 Października 2010, 13:45:07 »
Skład głupieje bo ma podany wjazd do TZ. Zadzwoń do TZ z telefonogramem "zatrzymany".

Strony: 1 ... 56 57 58 [59]