Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Paweł

Strony: [1] 2 3 4 ... 61
1
Tomaszów Mazowiecki / Odp: TO przelotowa w Jeleniu
« dnia: 05 Czerwiec 2023, 00:42:22 »
Niedopatrzenie. Będzie to trzeba uwzględnić w jakimś update programu.

2
Gdzie wyczytałeś taką informację? Stacje które aktualnie są w przygotowaniu mają już gotowe rozkłady jazdy pociągów, w tym towarowych, i nie przypominam sobie aby jakaś stacja była "gotowa" ale odłożona przez brak rozkładu jazdy.

3
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 08 Kwiecień 2023, 16:14:56 »
W planach to jest niejeden posterunek większy od Liskowa ;) Na ukończeniu są dwie stacje, z czego jedna dość duża i z dużym ruchem.

4
Na Centralnej to jakieś połączenie PB i IZH111? Niby nie jest to pulpit ciemny, są przyciski charakterystyczne dla IZH (zarówno grupa przycisków "z poleceniami" jak i przyciski na środku kostek) ale też elementy charakterystyczne na PB.

To właściwie urządzenia PB, tyle że zastosowano pulpit nastawczy i sposób jego wzorowane na JZH-111.

5
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 26 Marzec 2023, 17:36:15 »
Prace przy symulatorze cały czas trwają i nie planuję w najbliższym czasie otwierać źródeł.

6
Starzyny / Odp: Problem z blokadą Starzyny - Psary
« dnia: 22 Marzec 2023, 22:26:24 »
Faktycznie, w ten sposób da się odwiesić blokadę.

7
Starzyny / Odp: Problem z blokadą Starzyny - Psary
« dnia: 22 Marzec 2023, 16:34:51 »
Jeżeli dobrze widzę, wskutek usterki lub ewentualnie nieprawidłowej obsługi (odwołanie Wbl w momencie dania pozwolenia przez drugą stację) blokada się "rozpołowiła" i na obu posterunkach jest ustawiony kierunek "przyjazd". Nie jest to przy tym wykazywane jako usterka, bo nie zostało zainicjowane zdarzeniem ustawienia usterki z zewnątrz, tylko jest to wewnętrzny błędny stan blokady.

Potrzebna jest interwencja automatyka, tyle że automatyk w symulatorze w tym przypadku nie doprowadzi blokady do poprawnego stanu - trzeba będzie dodać resetowanie blokady, a na chwilę obecną nic raczej nie da się z tym zrobić (pomogłaby awaryjna zmiana kierunku, ale w Starzynach takiej funkcji nie ma).

8
Osielec / Odp: Usterka na przejeździe 16,647
« dnia: 22 Marzec 2023, 16:05:27 »
Nie ma takiej możliwości, można tylko wyciszyć dźwięk. Nie jestem pewny czy w rzeczywistości był wyłącznik dzwonka, ale w sumie w takim przypadku by się przydał.

9
Wygaśnięcie semafora do sąsiedniego posterunku: prawdopodobnie chodzi o stwierdzony już błąd polegający na braku wykluczenia zasymulowania usterki - wygaśnięcia sygnału dla semaforów sąsiednich posterunków.

Wprowadzanie telefonicznego zapowiadania: z założenia może zrobić to tylko użytkownik po ocenie co się stało i czy faktycznie jest to potrzebne, a nie sąsiedni posterunek - jest to uproszczenie działania sąsiedniego posterunku.

Trzecie wygląda na błąd.

10
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wyciągniecie sygnałów do Arduino
« dnia: 21 Marzec 2023, 17:27:24 »
Aktualnie nie jest to przewidziane, ale jest możliwe. Jak będzie pulpit nastawczy do jakiejś stacji odwzorowanej w ISDR (albo odwrotnie, ktoś przygotuje stację dla zachowanego rzeczywistego pulpitu), to pomyślę nad jakąś komunikacją.

11
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Symuluj losowe utrudnienie w ruchu
« dnia: 08 Marzec 2023, 13:23:41 »
W symulatorze jest już dostępna funkcja "symuluj losową usterkę". Raczej nie planuję symulowania zdarzeń/usterek na sąsiednich stacjach, bo są one odwzorowane w uproszczeniu, jako obiekty przyjmujące/wyprawiające pociągi z prostą kolejką, bez szczegółów ich układu torowego oraz dalszych stacji na odcinku, i w sposobie komunikacji między stacjami zakładane jest że to użytkownik musi poradzić sobie z sytuacją nietypową, a nie sąsiednia stacja.

12
Dzień dobry, może odkopuję ale przygotowałem pulpit stacji Rzeszów Staroniwa.

Jedna ogólna uwaga - gdyby stacja Rzeszów Staroniwa miała urządzenia przekaźnikowe (a zwłaszcza JZH-111), posiadałaby kompletny układ semaforów i tarcz manewrowych. Ponadto, zakładając że pulpit byłby w zaznaczonej nastawni RS, obraz pulpitu byłby odwrócony o 180 stopni.

13
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 29 Styczeń 2023, 16:07:23 »
Może zróbmy zrzutkę i zapłaćmy Pawłowi za czas? :)

Wersja ogólnodostępna pozostanie darmowa - ze względu na niewielkie grono odbiorców przychody byłyby raczej symboliczne, a czasu na rozwój by mi od tego nie przybyło i nie mógłbym zapewnić szybszego rozwoju.

Może ewentualnie pomyśleć nad wypuszczeniem płatnych wersji tych symulatorów dla szkół. Oczywiście dostosowanych delikatnie z wirtualnym rozkładem. Z tego co widzę to są dużo bardziej rozwinięte.

Nie wykluczam w przyszłości udostępnienia wersji wieloosobowej z symulacją przez internet, ale w obecnym kształcie symulator się do tego niestety nie nadaje - jest przewidziany do pracy w LAN, nie jest odporny na ewentualne przerwania połączenia (cała symulacja wtedy staje) i nie przewiduje obejmowania/przekazywania posterunków przez użytkowników w trakcie symulacji. Prace w kierunku zmiany tego trwają (i są już działające prototypy, w których można połączyć się z serwerem i "przejąć" pulpit), ale to wymaga poważnych zmian architektury całego programu - a biorąc pod uwagę to, że niektóre moduły pisałem >10 lat temu, przerabianie tego nie jest łatwe.

14
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 27 Styczeń 2023, 21:05:16 »
Wbrew pozorom jest już trochę osób które próbują tworzyć nowe posterunki, ale często prace utykają - zwykle na samym początku, gdy okazuje się że nie wystarczy narysować pulpitu ;) ale też przy zaawansowanych etapach, kiedy brakuje czasu na wykończenie i opracowanie rozkładu jazdy/opisu posterunku.

Mam w planach pewne zmiany organizacyjne aby więcej osób mogło się zaangażować/pomóc, nie mniej jednak na razie nie planuję całkowicie otwierać tworzenia nowych posterunków, ani też tworzyć jakichś wersji alternatywnych.

Również jestem za ożywieniem projektu poprzez między innymi podjęcie takich działań pisałem o tym w jakimś innym temacie, jednakże jest niechęć twórców do tego, więc raczej nic z tego nie będzie. Zapewne jest to wynik powstałej komercyjnej wersji dla uczelni, liczba zamówień mogłaby spaść gdyby projekt otwarty całkiem dobrze się rozwijał.

Symulatory dla szkół to oddzielny temat i poza tym że zajmują mi trochę czasu, nie powodują jakiegoś istotnego konfliktu interesów z wersją ogólnodostępną, która równolegle nadal będzie rozwijana.

15
Wilkowice Bystra / Odp: Pociąg 77661
« dnia: 21 Grudzień 2022, 15:03:14 »
To są dodatkowe pociągi Zabrzeg Czarnolesie - Skalite nieujęte w rozkładzie jazdy.

Strony: [1] 2 3 4 ... 61